Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gwarek lepszy od Unii

W Knurowie swój kolejny sparing przed rundą wiosenną rozegrali piłkarze czwartoligowej Unii Racibórz. Rywalem był również zespół z IV ligi - Gwarek Ornontowice. Drużyna trenera Grzegorza Jakosza przegrała 2:3.

Gwarek lepszy od Unii

W pierwszej połowie meczu Unia miała delikatną przewagę. Obie drużyny zdobyły po jednym golu. Najpierw prowadzenie objął Gwarek, następnie wynik meczu wyrównał Mateusz Kocot. W drugiej części spotkania Unia oddała pole gry rywalowi. Po dwóch indywidualnych błędach defensywy Unia przegrywała 1:3. Kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Rafał Chałupiński. Mecz zakończył się zwycięstwem Gwarka 3:2. W raciborskiej drużynie skończył się okres większych testów. Z przymierzanych zawodników był tylko gracz z Naprzodu Czyżowice, który był testowany także tydzień temu.

Jest to przegrany sparing, ale było dużo fajnych akcji. W drugiej połowie przestaliśmy realizować to, co sobie założyliśmy plus wprowadziliśmy rezerwowych, których gra wpłynęła na jakość. Chcieliśmy zagrać wysokim presingiem, w pierwszej połowie nam się to powiodło, w drugiej było nieco gorzej - powiedział po meczu trener Grzegorz Jakosz.

W składzie Unii nie było już żadnych obcokrajowców. Ewentualne zatrudnienie Koreańczyków i Brazylijczyków staje się mało realne. 

Kolejny sparing Unia rozegra w Opolu, a przeciwnikiem będzie rywal z IV ligi - Pogoń Prudnik.

Gwarek Ornontowice - Unia Racibórz 3:2 (1:1)

Bramki dla Unii: Kocot, Chałupiński.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].