Kinga Zgryźniak na podium Pucharu Europy

Zawodniczka RMKS Rybnik zajęła 2. miejsce w Pucharze Europy Kadetek w szpadzie, który odbył się w Krakowie.

Pomimo ogromnej presji jaką była rywalizacją o kwalifikacje na ME, poradziła sobie znakomicie. W walkach eliminacji grupowej wygrała 5 z 6 walk i została sklasyfikowana na 12. miejscu. W drodze do finału pokonała kolejno:

• o 64 - Zgryźniak: Środa Zuzanna (Polska) 15:8
  • o 32 - Zgryźniak: Khrabis Azibi Elina (Francja) 15:11
  • o 16 - Zgryźniak: Pasche Alyssia (Szwajcaria) 15:7
  • o 8 - Zgyźniak: Abu Eid Tjulin Selma (Szwecja) 15:12
  • o 4 - Zgryźniak: Janelli Zofia (Polska) 15:13
  • o 2 - Zgryźniak: Corradino Anita (Włochy) 14:10
  • W finale rybnicka zawodniczka spotkała się z Ukrainką Darią Sadową, która tego dnia była w lepszej dyspozycji i wygrała z Kingą 15:10. W najlepszej "16" turnieju znalazła się jeszcze liderka listy krajowej PZSzerm, Alicja Klasik, która po bardzo emocjonującej walce przegrała ze zwyciężczynią turnieju Darią Sadową (Ukraina) 15:14 zajmując 12. miejsce.

Bardzo dobrze spisała się najmłodsza zawodniczka RMKS, młodziczka, Liliana Porwoł, która zajęła 51. miejsce.

Pozostałe miejsca rybnickich zawodniczek:

• Patrycja Frystacka - 72
  • Beata Pękała - 119
  • Zofia Piejak - 124

Wideo z walk Kingi półfinał i finał (8:47:40) TUTAJ

W szpadzie męskiej wystartowało 4 rybnickich zawodników. Najlepiej tego dnia spisał się Wiktor Wałach, który zajął bardzo dobre 24. miejsce. W najlepszej 64 turnieju znaleźli się jeszcze Sebastian Mandrysz - 53 oraz Krzysztof Bezuch - 63 miejsce. Niestety Karol Pyszny nie przebrnął eliminacji grupowych i odpadł z turnieju zajmując 186. miejsce.

Ten turniej zakończył rywalizację o najważniejsze imprezy w sezonie. Dwie zawodniczki z rybnickiego klubu: Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak będą reprezentowały nasz kraj na Mistrzostwach Europy Kadetek w Foggi 22-27 lutego oraz Mistrzostwach Świata Kadetek w Toruniu 12-14 kwietnia. Dodatkowo Alicja Klasik będzie startowała w Mistrzostwach Europy Juniorek (20 lat), które odbywają się zaraz po MEK oraz Mistrzostwach Świata Juniorek w Toruniu.