Niedziela, 12 lipca 2020

imieniny: Jana, Pameli, Weroniki

RSS

UKS Krzanowice przegrał po raz trzeci z rzędu

04.03.2019 11:17 | 0 komentarzy | rafbl

Bez większych szans w wyjazdowym meczu do Łazisk Górnych były siatkarki krzanowickiego UKS-u, które przegrały w trzech setach spotkanie 19. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej Kobiet.

UKS Krzanowice przegrał po raz trzeci z rzędu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bardzo dobrze sobotnie spotkanie rozpoczęły gospodynie, które bardzo szybko wyszły na wysokie dziesięciopunktowe prowadzeni (12:2), czym w zasadzie ustawiły sobie premierową odsłonę gry. Przyjezdne z czasem zdołały otrząsnąć się po nieudanym początku i wzięły sie za mozolne odrabianie strat. Wchodząc w decydującą fazę seta przegrywały ośmioma "oczkami" (20:12), jednak w końcówce odrobiły kilka punktów i przegrały ostatecznie do 21.

Drugiego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęły siatkarki UKS-u prowadzone przez trenera Tomasza Kuziaka, które wyszły na prowadzenie 1:4. Miejscowe szybko doprowadziły jednak do remisu po 5, a w kolejnych akcjach odjechały wyraźnie słabszym tego dnia rywalkom na osiem punktów (14:6). W dalszej fazie obie ekipy rywalizowały punkt za punkt. W końcówce krzanowiczanki ponownie zniwelowały część strat jednak nie udało się dogonić rywalek, które podobnie jak w partii poprzedniej wygrały do 21.

Trzecia odsłona to początkowo czteropunktowa przewaga gospodyń (7:3), którą udało się zniwelować przyjezdnym. W kolejnych akcjach gra wyrównała się jednak w środkowej fazie seta Polonia odskoczyła na pięć punktów (16:11). W dalszej fazie gry miejscowe utrzymały przewagę, a zbliżając się do końca dorzuciły jeszcze kilka "oczek" i triumfowały wysoko do 18, a w całym spotkaniu 3:0.

MOSiR Polonia Łaziska Górne - GS UKS Krzanowice 3:0 (25:21, 25:21, 25:18)

MOSiR: Muras, Badaczewska, Stawarska, Gajda, Kruczek, Komorek-Atachim oraz Turant (libero), Janus (libero), Jamruch, Grzech, Olszowiec, Orzeszek, Konsek

UKS: Koczwara, Witeczek, Sycz, Gołombek, Daniszewska, Świerczek oraz Kosel (libero), Wilusz, Fluder