Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

UKS Krzanowice z szansami na podium

16.03.2019 09:00 | 0 komentarzy | rafbl

W rozegranym w piątkowe popołudnie meczu I Ligi Śląskiej Kobiet w siatkówce zawodniczki UKS-u Krzanowice pokonały w trzech bardzo wyrównanych i emocjonujących setach wyżej notowany KS Burza MOSiR Mikołów. Wygrana pozwoliła gospodyniom zbliżyć się w tabeli do rywalek na dwa "oczka".

UKS Krzanowice z szansami na podium
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Premierową odsłonę lepiej rozpoczęły przyjezdne, które już w początkowej fazie seta zbudowały sobie czteropunktowe prowadzenie (3:7). UKS kilkukrotnie starał się zniwelować straty jednak konsekwentnie grające rywalki odpierały ich atak i nie pozwoliły zbliżyć się na mniej niż jeden punkt (9:10). Taki stan rzeczy utrzymywał się w dalszej fazie gry i wchodząc w decydujący fragment partii to zawodniczki z Mikołowa prowadziły dwoma punktami (18:20). Krzanowiczanki dopięły jednak swego, doprowadziły do remisu po 20, a po chwili odskoczyły na dwa punkty (22:20). W emocjonującej, rozstrzyganej na przewagi końcówce, w której jeden i drugi zespół miał swoje szanse więcej zimnej krwi zachowały miejscowe, które wygrały do 24.

Drugą partię ponownie lepiej rozpoczęły siatkarki Burzy, które prowadziły 2:5. Zawodniczki UKS-u prowadzone przez trenera Tomasza Kuziaka odrobiły jednak straty doprowadzając do remisu po 8, a po chwili same wyszły na prowadzenie (10:8). Był to tylko chwilowy zryw krzanowiczanek bowiem seria punktów mikołowianek sprawiła, że te po raz kolejny tego dnia odskoczyły na kilka "oczek" (10:13). Miejscowe ponownie dogoniły rywalki i wchodząc w decydującą fazę gry prowadziły minimalnie (20:19). Udana końcówka zawodniczek z Krzanowic sprawiła, że wygrały one do 21 obejmując prowadzenie w meczu 2:0.

Zdecydowana większość trzeciej partii to wyrównana gra obu ekip. Na prowadzeniu znajdował sie raz jeden, raz drugi zespół, jednak żaden z nich nie potrafił wypracować sobie przewagi wyższej niż dwa punkty. Wchodząc w decydujące akcje meczu gospodynie prowadziły jednym punktem (20:19), jednak świetna końcówka w ich wykonaniu pozwoliła powiększyć im przewagę i zwyciężyć do 22, a w całym spotkaniu 3:0 zdobywając bardzo ważne dla układu tabeli trzy "oczka". Wygrana pozwoliła UKS-owi zbliżyć się w tabeli do zajmujących w tabeli trzecie miejsce rywalek na dwa punkty.

GS UKS Krzanowice - KS Burza MOSiR Mikołów 3:0 (26:24, 25:21, 25:22)

UKS: Świerczek Justyna, Duda Simona, Nagler, Świerczek Joanna, Duda Paulina, Daniszewska oraz Fluder (libero), Wilusz

MOSiR: Kubas, Skiba, Krótki, Paleta, Kaizer, Sowińska oraz Zbyl (libero), Grzybowska, Hankus