Niedziela, 9 sierpnia 2020

imieniny: Romualda, Romana, Ireny

RSS

UKS Krzanowice wygrywa na zakończenie sezonu

16.03.2019 22:24 | 0 komentarzy | rafbl

Trzech setów potrzebowały siatkarki UKS-u Krzanowice do zwycięstwa w swoim ostatnim meczu ligowym w sezonie 2018/19. W wyjazdowym spotkaniu w Cieszynie pewnie pokonały miejscową Victorię zapisując na swoim koncie trzy "oczka".

UKS Krzanowice wygrywa na zakończenie sezonu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początkowe fragmenty sobotniego spotkania to wyrównana gra obu zespołów. Z czasem siatkarki UKS-u zdołały odskoczyć na siedem "oczek" (4:11) co zdecydowanie ułatwiło im grę w dalszej fazie seta. Krzanowiczanki w pełni kontrolowały boiskowe wydarzenia i wchodząc w decydujący fragment partii prowadziły pewnie sześcioma punktami (14:20). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i przyjezdne triumfowały pewnie do 20.

W początkowej fazie drugiej odsłony na minimalnym prowadzeniu znajdował się raz jeden, raz drugi zespół. Dopiero od stanu 7:7 przewagę zaczęły osiągać gospodynie, które zdołały wypracować sobie pięć "oczek" przewagi (15:10). Przyjezdne prowadzone przez trenera Tomasza Kuziaka, szybko odrobiły jednak straty doprowadzając do remisu po 15, a po chwili same wyszły na dwupunktowe prowadzenie (16:18), którego nie oddały już do końca. UKS zwyciężył do 21 powiększając prowadzenie w meczu.

Wyrównana gra w trzecim secie toczyła się przez blisko połowę seta. Do stanu po 11 żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie większej niż dwupunktowej przewagi. Dopiero seria punktów jaką popisały się przyjezdne pozwoliła odskoczyć im na bezpieczne pięciopunktowe prowadzenie (12:17). W dalszej fazie gry krzanowiczanki konsekwentnie odpierały ataki próbujących gonić je rywalek i zwyciężyły ostatecznie do 18, a w całym spotkaniu 0:3.

Dla UKS-u było to ostatnie spotkanie w rozgrywkach w sezonie 2018/19. Póki co krzanowiczanki z 41 punktami na koncie plasują się na 3. miejscu w tabeli jednak o ich ostatecznej pozycji zadecydują wyniki pozostały spotkań 22. kolejki I Ligi Śląskiej Kobiet, które odbędą się w przyszły weekend.

VC Victoria MOSiR Cieszyn - GS UKS Krzanowice 0:3 (20:25, 21:25, 18:25)

Victoria: Sokalska, Adamczyk Adriana, Kozyra, Husarek, Adamczyk Arleta, Wróbel oraz Ponć (libero), Targosz

UKS: Duda S., Duda P., Kretek, Gołombek, Daniszewska, Świerczek oraz Fluder (libero), Kosel (libero), Koczwara, Wilusz, Witeczek