środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Takiej kasy w Ekstraklasie jeszcze nie było

18.04.2019 11:30 | 0 komentarzy | adi

Po spotkaniu z klubami i prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, Rada Nadzorcza Ekstraklasy S.A. przyjęła ostateczny model podziału środków finansowych, jaki ma obowiązywać od sezonu 2019/20.

Takiej kasy w Ekstraklasie jeszcze nie było
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowy mechanizm bazuje na potrzebie wzmocnienia zespołów startujących w europejskich pucharach. Jednocześnie uwzględnia głosy mniejszych klubów dla których wprowadzono nowy mechanizm solidarnościowy. Więcej środków zostanie przekazanych także na młodzież. Dzielone będą środki z rekordowych kontraktów mediowych i marketingowych. Pula środków finansowych płynących z Ekstraklasy do Klubów od sezonu 2019/20 wyniesie minimum 225 milionów złotych.

Kwota dla czołowych czterech klubów występujących w europejskich pucharach wzrośnie do 14% z całkowitej kwoty. W ramach podziału uwzględniono także zwiększone środki na szkolenie młodzieży w wysokości ponad 17 milionów złotych. Składa się na to 12 milionów dzielonych po równo dla wszystkich Klubów oraz dodatkowo ok 5,6 mln dofinansowania do systemu Pro-Junior System.

Wprowadzono wsparcie w wysokości 2,25 mln złotych dla drużyn, które spadną z Ekstraklasy do niższej klasy rozgrywkowej. Utrzymano opłatę solidarnościową dla pozostałych klubów z dolnej ósemki. W ramach tzw. „solidarity payment” przeznaczonych zostało na ten cel ponad milion złotych.

Ekstraklasa SA