Piątek, 5 marca 2021

imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

RSS

Biegli i maszerowali dla Zosi z Tworkowa [ZDJĘCIA]

28.04.2019 09:59 | 1 komentarz | d

Do startu sygnał dała Zosia Warchoł, dla której najpierw pobiegli, a potem pomaszerowali miłośnicy nordic walking. Na starcie stanęło w sumie 140 zawodników. Pięciokilometrowa trasa prowadziła wokół Meandrów Odry. Wydarzenie odbyło się w sobotę 27 kwietnia.

Biegli i maszerowali dla Zosi z Tworkowa [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rywalizacja była symboliczna, bo zwycięzcami byli wszyscy. Biorąc udział w tym wydarzeniu, wsparli leczenie i rehabilitację małej Zosi z Tworkowa. Nie mniej jednak pierwsi, którzy przekroczyli linię mety, otrzymali medale i drobne upominki. Nagrodzono też najmłodszych uczestników.

Po biegu odbyła się niezwykle emocjonująca licytacja koszulki gwiazdy Bayernu Roberta Lewandowskiego, którą wygrali uczniowie ze szkoły w Pstrążnej. Koszulka gwiazdy Bayernu opatrzona była autografem i dedykacją piłkarza.

Pomysłodawcą i organizatorem pierwszej edycji biegu charytatywnego Meander Star Górnej Odry było Stowarzyszenie Ciche Anioły, firma StarConsulting przy współorganizacji Gminy Krzyżanowice. Akcję wsparli liczni sponsorzy – miejscowi przedsiębiorcy i osoby prywatne.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy- ratownicy medyczni z Tworkowa i Bieńkowic w ambulansie użyczonym przez firmę Firemed. Trasę zabezpieczali strażacy z Zabełkowa i straż miejska.

źródlo: UG w Krzyżanowicach, opr. (d).