Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pstrążna lepsza od czernickiej młodzieży [ZDJĘCIA]

Do ciekawej potyczki doszło w minioną sobotę w Pstrążnej, gdzie tamtejszy LKS zmierzył się w derbowym meczu z rezerwami Zameczku Czernica. 

Pstrążna lepsza od czernickiej młodzieży [ZDJĘCIA]

Przez większą część spotkania wynik był wyrównany. Pstrążna w 11. minucie wyszła na prowadzenie, a gola zdobył kapitan drużyny, występujący kiedyś w Czernicy- Artur Kosik. Goście, w składzie których zabrakło zawodników z grającej w tym samym czasie pierwszej drużyny oraz kilku innych podstawowych graczy rezerw, nie podłamali się i po kilku niewykorzystanych okazjach w końcu wyrównali. W 37. minucie po błędzie obrońcy Pstrążnej, Wojciech Holona stanął oko w oko z Patrykiem Majchszakiem, golkiperem miejscowych i z bliska wpakował piłkę do siatki. Tuż przed przerwą Pstrążna odzyskała prowadzenie, a gola ponownie zdobył Kosik. Warto dodać, że oprócz niego, Czernicę kiedyś reprezentowali grający w tym meczu w barwach Pstrążnej Jacek Rapacki i Szymon Sitko.

W drugiej połowie oglądano otwarty mecz z licznymi sytuacjami podbramkowymi. W 65. minucie wypuszczony w uliczkę przez Przemysława Warło, Holona zaliczył drugie trafienie i było 2:2. Dziesięć minut później gospodarze znowu wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Adriana Chrząszcza. Rezerwy Czernicy dążyły do wyrównania, ale zabrakło im szczęścia: raz piłka trafiła w słupek bramki rywala, a raz z linii bramkowej futbolówkę wybił obrońca Pstrążnej. W końcówce goście stracili kolejne dwa gole. W 87. piłkę w siatce umieścił Zbigniew Zdrzałek, a w 92. minucie Kamil Dziwoki.

LKS Pstrążna - LKS Zameczek II Czernica 5:2 (2:1)

1:0 - Artur Kosik (11.)

1:1 - Wojciech Holona (37.)

2:1 - Artur Kosik (43.)

2:2 - Wojciech Holona (65.)

3:2 - Adrian Chrząszcz (75.)

4:2 - Zbigniew Zdrzałek (87.)

5:2 - Kamil Dziwoki (92.)

Pstrążna: Patryk Majchszak - Tomasz Strzelec (46. Tomasz Sopyła), Zbigniew Zdrzałek, Adrian Chrząszcz, Dawid Broża (70. Mariusz Krakowczyk), Kamil Dziwoki, Artur Kosik, Jacek Rapacki, Szymon Sitko, Dawid Weideman, Robert Wiedeman.

Czernica II: Sebastian Szweda - Denis Kolarczyk, Marek Weczerek, Radosław Olszyna, Bartosz Smołka - Przemysław Warło - Bartosz Smyczek (78. Wojciech Oskędra), Kacper Kałusek, Wojciech Holona, Marek Kolarczyk - Piotr Miłek.

Żółta kartka: Chrząszcz.

Łukasz Kozik


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].