Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Krzyżanowicach rozpoczęli sezon rowerowy [ZDJĘCIA]

W rajdzie uczestniczy 150 rowerzystów.

W Krzyżanowicach rozpoczęli sezon rowerowy [ZDJĘCIA]

Rowerzyści całymi rodzinami spotkali się pod centrum kultury w Tworkowie, tam w imieniu wójta Grzegorza Utrackiego powitał ich wicewójt Wolfgang Kroczek. Cykliści mieli do pokonania 42-kilometrową trasę, prowadzącą przez sołectwa Krzyżanowic oraz pobliskie czeskie miejscowości. Rajd zakończył się przy tworkowskim basenie. Tam na uczestników czekał gorący bigos.

Podczas rajdu nastąpiło również oficjalne otwarcie nowej ścieżki rowerowej przy Meandrach Odry. Chodzi o powstałą w pasie drogi krajowej nr 78 (pomiędzy ul. Łąkową w Chałupkach, a ul. Młyńską w Zabełkowie). To odcinek o długości około 830 metrów. Koszt inwestycji wyniósł lekko ponad 553 tys. złotych, z czego około 406 tys. zł dofinansowano w ramach projektu "Udostępnienie Odry i Olzy".


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /app/System/Application/Template/Attachments/Presenter/Image.Template.php on line 17
Ścieżka rowerowa przy Meandrach Odry oficjalnie otwarta. Wstęgę przecięli: Ewa Widera, pracownica referatu pozyskującego środki zewnętrzne w krzyżanowickim urzędzie (pani Ewa jest również radną powiatową, na zdjęciu z lewej strony), wójt Grzegorz Utracki, weteranka krzyżanowickich rajdów - pani Janina z Gaszowic (na zdjęciu z prawej strony) oraz dzieci: Zosia, Alicja i Rafał. Fot. UG w Krzyżanowicach.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /app/System/Application/Template/Attachments/Presenter/Image.Template.php on line 17

Ludzie

Ewa Widera

Radna Powiatu Raciborskiego

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Wolfgang Kroczek

Wicewójt gminy Krzyżanowice 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].