Poniedziałek, 20 września 2021

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Historyczny sukces rybnickich zawodników Taekwondo

07.05.2019 13:01 | 0 komentarzy | dud

Dominik Henzel został srebrnym, a Arkadiusz Michalski brązowym medalistą Mistrzostw Świata w Taekwondo. 

Historyczny sukces rybnickich zawodników Taekwondo
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W dniach 22-28 kwietnia w niemieckim Inzell odbyły się mistrzostwa świata w Taekwondo ITF. Wzięło w nich udział ponad 1230 zawodników z 64 krajów z całego świata. Po dobrych występach w krajowych turniejach kwalifikacyjnych, do kadry narodowej zostało powołanych dwóch zawodników Rybnickiego Klubu Taekwon-do Feniks-Arete: Arkadiusz Michalski w kategorii seniora i Dominik Henzel w kategorii juniora.

Wychowankowie trenera Rafała Poleszaka startowali w konkurencji technik specjalnych i walk aranżowanych (Arek Michalski) oraz walkach drużynowych, walkach indywidualnych, testach siły oraz drużynowych technikach specjalnych (Dominik Henzel). 

Koronną konkurencją Arka są techniki specjalne, konkurencja która wymaga niesamowitej skoczności, ponieważ należy doskoczyć i robić deskę na wysokościach od 2 do 2,5 metra. Arek w kraju nie ma sobie równych zdobywając mistrzostwo kraju - powiedział trener Poleszak - jednak tym razem zabrakło koncentracji, za to w bardzo dobrym stylu Arek wraz z kolegą z drużyny Kamilem Dobrowolskim, zdobyli brązowy medal mistrzostw świata w walce aranżowanej.

Dominik Henzel to zeszłoroczny drużynowy mistrz Europy w testach siły czyli konkurencji, w której liczy się ilość rozbitych desek. To jego ostatni rok w kategorii juniora. Tym razem jednak z drużyną juniorów zdobył wicemistrzostwo świata w technikach specjalnych.

Po raz pierwszy rybniccy zawodnicy zdobyli medale na najbardziej prestiżowej imprezie na świecie. Arkadiusz to doświadczony, utytułowany i głodny sukcesu zawodnik, który wciąż się rozwija i myślę, że w przyszłości sięgnie po najwyższe laury w najważniejszych zawodach - powiedział trener Poleszak.

Dominik to świeża krew, wciąż zdobywa doświadczenie i robi ogromne postępy, mam nadzieję, że nie zabraknie mu samozaparcia w dużo trudniejszej kategorii seniora. Jestem szczęśliwy, że po ponad 20 latach kariery trenerskiej doczekałem się mistrzów świata i mam nadzieję, że młodsi zawodnicy zaczerpną inspirację i będą mieli wystarczająco dużo wytrwałości aby pójść w ślady swoich starszych kolegów - dodał trener Rafał. Kadra narodowa uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej zdobywając 29 medali.

W najbliższych tygodniach wychowankowie trenera Poleszaka powalczą na mistrzostwach Polski juniorów w Białej Podlaskiej oraz mistrzostwach Polski seniorów, które odbęda się w Rybniku w dniach 1-2 czerwca. 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl