Poniedziałek, 26 sierpnia 2019

imieniny: Marii, Natalii, Sandry

RSS

Mistrz olimpijski w ZAKSIE

20.05.2019 21:19 | 0 komentarzy | rafbl

Nikola Grbić, jeden z czołowych siatkarzy przełomu XX i XXI wieku, który wraz z reprezentacją Serbii zdobył w 2000 roku złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Sydney został trenerem siatkarskiego Mistrza Polski - ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Mistrz olimpijski w ZAKSIE
fot. fivb.org
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Urodzony w 1973 roku były serbski rozgrywający sportową karierę zakończył w 2014 roku. Jest wielokrotnym reprezentantem kraju i na koncie wiele medali Mistrzostw Europy i Świata oraz Ligi Światowej, a także liczne sukcesy klubowe. Większość klubowej kariery spędził we Włoszech. Ma również na koncie wiele indywidualnych wyróżnień.

Nikola Grbić karierę trenerską rozpoczął w sezonie 2014/15, kiedy to został szkoleniowcem Sir Safety Perugia. Później prowadził reprezentację Serbii z którą zdobył złoty i srebrny medal Ligi Światowej, a także brązowy medal Mistrzostw Europy. Ostatnim klubem, serbskiego trenera była Calzedonia Werona, z którą rywalizację w lidze włoskiej zakończył na ćwierćfinale.

Serb na stanowisku szkoleniowca ZAKSY zastąpił Włocha Andreę Gardiniego, który nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z klubem i od nowego sezonu będzie prowadził włoski Gas Sales Piacenza Volley.

Radości z podpisania kontraktu ze szkoleniowcem nie ukrywa prezes Mistrzów Polski - Sebastian Świderski, który jako zawodnik wielokrotnie miał okazję mierzyć się na boisku z serbskim rozgrywającym:

Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie nasz zespół będzie miał możliwość współpracować z legendą światowej siatkówki. Nieraz miałem okazję stanąć naprzeciw niego na boisku, teraz będziemy grali w jednej drużynie i mam nadzieję, że swoją pasję i zaangażowanie z boiska przeniesie na trenowanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – podkreślił prezes klubu Sebastian Świderski.

Nikola Grbić jest członkiem Siatkarskiej Galerii Sław do której trafił w 2016.