środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Martin Galia najlepszym piłkarzem ręcznym w Czechach

18.06.2019 09:37 | 0 komentarzy | kozz

Zawodnik NMC Górnika Zabrze, Martin Galia, został wybrany najlepszym czeskim piłkarzem ręcznym w roku 2018! Martin Galia odbierając nagrodę, wygłosił bardzo emocjonalną mowę.

Martin Galia najlepszym piłkarzem ręcznym w Czechach
fot. Czeski Związek Piłki Ręcznej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Naprawdę doceniam fakt, że otrzymałem to wyróżnienie. To nie jest dla mnie łatwe. Dziękuję ludziom, którzy mnie wybrali, trenerom, zespołowi, w którym czuję się bardzo dobrze - mówił. - Dziękuję rodzinie, ponieważ bez ich wsparcia nie mógłbym grać aż tak długo. Dziękuję rodzicom, którzy już odeszli. Będę musiał przemyśleć na nowo to, co chciałem dziś ogłosić... Bo chciałem zakończyć karierę, ale zostawię sobie jeszcze czas na myślenie - powiedział Martin Galia ze łzami w oczach.

Bramkarz zadedykował tytuł zmarłej niedawno matce. - Pamiętam, kiedy rozmawiałem z mamą o podjęciu treningów piłki ręcznej. Z pewnością teraz byłaby szczęśliwa - mówił w wywiadzie.

Najlepszą piłkarką ręczną w 2018 roku została Iveta Luzumová, a talentami sezonu wybrano Šimona Mizerę i Eliskę Desortovą. Najlepszym zawodnikiem męskiej extraligi został grający dawniej w Polsce Michał Bruna.

Galia tytuł najlepszego czeskiego zawodnika zdobył po raz drugi w karierze. Pierwszy raz ten tytuł trafił do niego w 2006 roku.

Nagroda to wynik głosowania czeskich ekspertów piłki ręcznej oraz trenerów z zespołów najwyższej klasy rozgrywkowej.

NMC Górnik Zabrze