Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Finał Kinder+Sport w minisiatkówce za nami

30.06.2019 16:37 | 0 komentarzy | rafbl

W dniach 24-26 czerwca w zabrzańskiej hali MOSiR odbył się finał ogólnopolskich mistrzostw Kinder+Sport w minisiatkówce. Przez trzy dni 192 zespoły toczyły walkę o medale w sześciu kategoriach.

Finał Kinder+Sport w minisiatkówce za nami
fot. PZPS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zakończony turniej był już XXV edycją największych na świecie zmagań w minisiatkówce. Tegoroczna impreza odbyła się pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zmagania w hali w Zabrzu odbyły się dzięki współpracy Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu oraz Ferrero Polska i wzięły w nich udział po 32 najlepsze zespoły w Polsce w każdej kategorii. Przez trzy dni blisko 900 uczestników rozegrało łącznie 1056 spotkań.

Zwycięskie zespoły otrzymały puchar, vouchery na wyjazd na Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, który za miesiąc rozegrany zostanie w Krakowie, limitowaną wersję plakatu reprezentacji Polski z autografami oraz piłki. Każdy uczestnik nagrodzony został medalem oraz gadżetami od sponsora.

Podczas ceremonii dekoracji wręczono również wyróżnienie w kategorii Super Trenera, które trafiło w ręce dwukrotnego złotego medalisty zabrzańskiego turnieju - Wacława Gębarskiego, którego zespołu zwyciężyły w kategorii trójek i czwórek dziewcząt.

Przyznana została również nagroda fair play, którą otrzymał... Marek Magiera znany z prowadzenia animacji widowni i opraw muzycznych na między innymi meczach siatkarskiej reprezentacji Polski.

Klasyfikacja końcowa:

 • Dwójki dziewcząt:
 1. Victoria Lubowidz
 2. UKS Jasieniak Gdańsk
 3. Polonez Wyszków
 • Dwójki chłopców:
 1. UKS Jedynka Międzyrzecz I
 2. PSP Domecko/SP 11 Kędzierzyn-Koźle
 3. Bzura Ozorków
 • Trójki dziewcząt:
 1. MKS Dwójka Zawiercie
 2. Łaskovia Łask
 3. Akademia SOS Toruń Lniano
 • Trójki chłopców:
 1. PSP 11 Kędzierzyn- Koźle
 2. UKS Koral Wrocław
 3. Trefl Gdańsk w składzie
 • Czwórki dziewcząt:
 1. MKS Dwójka Zawiercie
 2. UKS Jasieniak Gdańsk
 3. MKS MOS Wieliczka
 • Czwórki chłopców:
 1. MKS Bzura Ozorków
 2. KS Wifama Łódź
 3. KalCargo Kaemka Starogard Gdański

W całej tegorocznej edycji turnieju Kinder+Sport udział wzięła rekordowa ilość - 47 143 uczestników , którzy grali w 11 447 drużynach.