Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Negocjacje z Barceloną zakończone. Manneh w Górniku

12.07.2019 22:03 | 0 komentarzy | adi

Alasana Manneh na zasadzie transferu definitywnego przeszedł do Górnika Zabrze i podpisał kontrakt do końca czerwca 2022 roku.

Negocjacje z Barceloną zakończone. Manneh w Górniku
Fot. Górnik Zabrze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Manneh trzy lata temu trafił do katarskiej akademii Aspire, z której przeszedł do FC Barcelony. Grał w drużynie do lat 19 (grał m.in. W Lidze Młodzieżowej UEFA) i rezerwach klubu, ale nie przebił się wyżej i był wypożyczany. Najpierw do CE Sabadell, a następnie do bułgarskiego Etyru Wielkie Tyrnovo. W poprzednim sezonie zagrał w 22 meczach, w których strzelił dwa gole. Z drużyną Górnika trenował od początku okresu przygotowawczego.

- Manneh to piłkarz o dużym potencjale. Jest bardzo dobrze zaawansowany technicznie, ma świetny przegląd pola, strzela bramki, gra dojrzałą piłkę jak na 21-latka. Przeszedł cykl szkoleniowy w zespołach młodzieżowych Barcelony. Co ważne, zebrał już cenne doświadczenie podczas okresu wypożyczenia w piłce seniorskiej. Wiążemy z nim spore nadzieje na przyszłość. Choć przyjechał do nas z dalekiego kraju, wpisuje się w politykę Górnika, który chce stawiać na rozwój młodych piłkarzy. Jestem przekonany, że ciężko pracując pod okiem trenera Marcina Brosza będzie rozwijał swoje atuty, a Górnik wkrótce będzie miał z niego wiele pożytku - mówi o 21-letnim pomocniku Artur Płatek, doradca zarządu i koordynator do spraw sportowych Górnika.