Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Grzegorz Kasprzik trafi do Dębu Gaszowice? Przegrany sparing z Zameczkiem Czernica [ZDJĘCIA]

Dwie najlepsze drużyny Gminy Gaszowice miniony sezon zakończyły degradacją do niższej ligi. Dąb Gaszowice spadł z IV ligi do okręgówki, a Zameczek Czernica z okręgówki do A klasy. W sobotnie popołudnie na boisku w Piecach zagrały ze sobą one mecz sparingowy.

Grzegorz Kasprzik trafi do Dębu Gaszowice? Przegrany sparing z Zameczkiem Czernica [ZDJĘCIA]
Doświadczony Kasprzik może zostać bramkarzem Dębu Gaszowice. Rozmowy trwają.

W drużynie z Czernicy zabrakło kilku podstawowych zawodników, część z nich jest na wakacjach, a część nadal leczy kontuzje. Pojawili się za to dwaj nowi: Sebastian Mańka i Arkadiusz Sokołowicz. Pierwszy to doświadczony, 38-letni defensywny pomocnik, grający ostatnio w KS Kornowac. Drugi to 25-letni napastnik występujący w poprzednim sezonie w Unii Książenice. Więcej zmian kadrowych szykuje się w Dębie, w barwach którego w tym meczu zagrał między innymi znany z boisk ekstraklasy bramkarz Grzegorz Kasprzik.

Mecz wygrali goście z Czernicy, u których było widać lepsze zgranie. Zameczkowi prowadzenie dał Bartosz Kuciel, który w 42. minucie z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki po podaniu Łukasza Gembalczyka. Minutę później do wyrównania strzałem głową doprowadził Mariusz Kraśniewski. W 56. minucie po wrzutce w pole karne Mateusza Tuleji i zgraniu głową Sokołowicza, znowu z bliska gola zdobył Kuciel. Odpowiedzieć mógł Dominik Siedlaczek, ale nie trafił do pustej bramki.

Kolejnym sparingpartnerem Dębu Gaszowice będzie IV-ligowy Gwarek Ornontowice. Mecz odbędzie się na boisku w Piecach w środę, 17 lipca o godzinie 18:00.

Dzień później, na boisku w Czernicy o godzinie 18:00 miejscowy Zameczek zagra mecz kontrolny z beniaminkiem ligi okręgowej - LKS-em Tworków.

GKS Dąb Gaszowice - LKS Zameczek Czernica 1:2 (1:1)

Mariusz Kraśniewski 43. - Bartosz Kuciel 42., 56.


Łukasz Kozik

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].