MKS Kluczbork jednak w III lidze. Z ROW-em zagra w sierpniu

W związku z wycofaniem się z rozgrywek Rozwoju Katowice, jego miejsce w trzeciej grupie III ligi zajmie MKS Kluczbork.

MKS Kluczbork jednak w III lidze. Z ROW-em zagra w sierpniu

O tym, że Rozwój może nie przystąpić do rozgrywek seniorskich mówiło się od dawna. Dzisiaj klub z Katowic oficjalnie poinformował o decyzji. - W związku z niezrealizowanym ze względów formalno-prawnych, a trwającym od kilku lat i zintensyfikowanym w ostatnich kilkunastu miesiącach procesem mającym na celu przejęcie przez Miasto Katowice obiektu sportowego, przy dobrej woli stron jego właściciela Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA i Miasta Katowice dalsze funkcjonowanie stowarzyszenia przy ulicy Zgody 28 w Katowicach jest niemożliwe. Wynika to z braku środków finansowych niezbędnych do opłacania czynszu (26 tys. zł miesięcznie), faktur za media (w tym zwłaszcza za nawadnianie boisk) oraz usług i materiałów związanych z utrzymywaniem boisk, których łączny koszt kształtuje się na poziomie 700 tys. – 800 tys. zł rocznie - napisał zarząd klubu, informując zarazem o zawieszeniu udziału seniorów w rozgrywkach w sezonie 2019/2020. Pełna treść oświadczenia na stronie Rozwoju.

W związku z tym, w III lidze zostaje MKS Kluczbork, który zajął 13. miejsce w poprzednim sezonie i według regulaminu powinien spaść do IV ligi. - W piłce bywa tak, że radość jednych, to zarazem smutek tych drugich. Jesteśmy przygotowani na podjęcia wyzwania w 3 lidze. Jak nas zapewniły władze miasta Kluczborka finansowanie klubu na dotychczasowym poziomie 3 ligi zostanie utrzymane i zabezpieczymy budżet. W tej chwili najważniejszym naszym zadaniem jest skompletowanie trzecioligowej kadry i ustalenie terminarza meczów w Kluczborku. Rozwojowi życzę jak najszybszego powrotu ich seniorskiej drużyny do naszej piłkarskiej rodziny - skomentował prezes MKS-u, Waldemar Sosin.

MKS zajmie miejsce Rozwoju w terminarzu III ligi, co oznacza, że w pierwszej kolejce zespół z Kluczborka zagra z Ruchem Zdzieszowice. W drugiej serii gier - 10 sierpnia - MKS zmierzy się u siebie z ROW-em 1964 Rybnik. Z rezerwami Górnika Zabrze zagra - także u siebie - w 13. kolejce.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~esencjonalny (83.10. * .226) 17.07.2019 17:02

Współczuję.Czasami tak w życiu bywa.Praca z młodzieżą super ale musi być ten "rodzic".Powodzenia Panowie.

~lysy (80.65. * .2) 17.07.2019 16:55

Szkoda slow niszcza zaslozony klub rozwoj niech funkcjonuje i wybuduja dla niego nowstadion na 5 tys ludzi