Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Krzanowicach ponad 100 rowerzystów pojechało tropem zjaw [ZDJĘCIA, WIDEO]

Rajd rowerowy to jeden z elementów mikroprojektu pn. "Fantastycznie w Krzanowicach" wspieranego przez Unię Europejską i organizowanego w ramach Dni Krzanowic.

W Krzanowicach ponad 100 rowerzystów pojechało tropem zjaw [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na starcie zlokalizowanym na krzanowickim rynku pojawiło się ponad 100 osób (w tym 20 Czechów), co łącznie dało 13 drużyn. Cykliści mieli do pokonania około 13 km trasę, która przebiegała przez Krzanowice, Borucin i Chuchelną. Na trasie rozlokowano kilkanaście zadań związanych z hasłem rajdu, czyli „tropem zjaw” i za prawidłowe ich wykonanie rowerzyści otrzymywali punkty. Trzy drużyny, które zebrały największą liczbę, wygrały. Organizatorzy do rozdysponowania mieli nagrody rzeczowe.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna, która uzbierała 104 punkty (na 129 możliwych) – jej kapitanem była Sabina Pośpiech. Drugie miejsce należy do drużyny Adama Gębskiego (zdobyli 99,5 pkt). Na trzecim miejscu uplasowała się natomiast załoga, której kapitanem była Debora Kosel (uzyskali 92 pkt).

Celami rajdu wytyczonymi przez organizatorów były: popularyzacja walorów przyrodniczych, krajobrazowych i architektonicznych pogranicza polsko-czeskiego, w tym Krzanowic i Chuchelny, promocję aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu, a także rozwijanie turystyki rowerowej. Obok tych zamierzeń wymienia się również integrację lokalnej społeczności i promowanie lokalnych wierzeń.


Na temat tegorocznego święta Krzanowic przeprowadziliśmy krótką rozmowę z burmistrzem Andrzejem Strzedullą.

Czytaj również: Blu Ray, Gabi Gold i Frele, czyli Dni Krzanowic 2019 [PROGRAM] 

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].