Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Doświadczenie Gwiazdy górą nad ambicją Startu [ZDJĘCIA]

W jednym z ciekawszych spotkań I rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Rybnik, Start Mszana przegrał 2:3 z Gwiazdą Skrzyszów. 

Doświadczenie Gwiazdy górą nad ambicją Startu [ZDJĘCIA]
Grzegorz Gojny dwukrotnie skarcił gospodarzy

W 73. minucie w polu karnym Startu popchnięty został Michał Szczerbiak i sędzia bez wahania wskazał na wapno. "Jedenastkę" bez problemu wykorzystał Stabla. Pięć minut później podwyższyć powinien Gojny, który po doskonałym zgraniu Stabli stanął oko w oko z Hertmanowskim, ale pojedynek ten przegrał. Skrzydłowy Gwiazdy zrehabilitował się minutę później, trafiając do bramki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Gospodarzy dobić mógł Mateusz Łozowski, ale jego uderzenie nogą obronił dobrze dysponowany bramkarz Startu. A że niewykorzystane sytuację się mszczą, to w 85. minucie gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Na szarżę w polu karnym zdecydował się Daniel Cichy. Tam został sfaulowany i sędzia wskazał po raz drugi w tym meczu na 11. metr. Karę wymierzył sam poszkodowany. Na więcej jednak gospodarzy stać już w tym meczu nie było. Bo choć zachęcani przez swojego trenera ruszyli do natarcia, to Gwiazda umiejętnie się broniła i dowiozła zwycięstwo do końca.

Start Mszana - Gwiazda Skrzyszów 2:3 (0:1)

Bramki: Dzierżęga (65.), Cichy (85.k) - Gojny (2.), (79.), Stabla (73.k) 

Start: Hertmanowski, Grzegoszczyk, Stabla, Urbański, Nowak (60. Borowski), Szypulski (60. Krupiński), Podeszwa (80. Mitko), Dzierżęga, Niemczyk (46. Klyta), Waniek, Cichy (86. Hejna). Trener Marcin Hulim. 

Gwiazda: Wątroba, Weideman, Tomiczek, Hudek, Stabla, Rymer, Gojny, Łozowski, Surowiec, Szczerbiak (80. Grzegoszczyk), Kanafek. Trener Bartosz Hudek. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].