NMC Górnik Zabrze zaprezentowany. Cel to półfinał

W Łaźni Łańcuszkowej odbyła się prezentacja NMC Górnika Zabrze przed zbliżającym się sezonem PGNiG Superligi.

NMC Górnik Zabrze zaprezentowany. Cel to półfinał
Fot. Patryk Pyrlik

Prezentację rozpoczął prezes Bogdan Kmiecik, który mówił m.in. o celach na nowy sezon. - Od 10 lat próbuję ten klub prowadzić. Mieliśmy wzloty i upadki. Ostatnie dwa sezony były trudne, nie osiągnęliśmy naszych założeń. Potrzebowaliśmy zmian i te zmiany wprowadziliśmy. Jedną z nich była zmiana trenera. Rozstaliśmy się za porozumieniem stron z trenerem Rastislavem Trtikiem. Przyszedł do nas nowy szkoleniowiec, Marcin Lijewski. Jak wszyscy wiecie, był jednym z najlepszych piłkarzy ręcznych na świecie: mistrzem Polski, mistrzem Niemiec, zwycięzcą Ligi Mistrzów.Mamy trenera, który ma nieco inne spojrzenie na piłkę ręczną, właśnie z perspektywy zawodnika. W rozmowie z nim ustaliliśmy wspólnie cel na najbliższe rozgrywki, a jest nim półfinał Mistrzostw Polski. Analizowaliśmy drużynę, doszliśmy do wniosku, że po wzmocnieniach mamy szeroki skład i przychodzimy nie po to, by grać o utrzymanie, ale o najwyższe cele - zapowiedział.

Na prezentacji obecny był też wiceprezydent Zabrza, Krzysztof Lewandowski. - Przed nami kolejny sezon i oczywiście jesteśmy pełni nadziei, że będzie to kolejny sportowy sukces. Wszyscy w Zabrzu kochamy sport i jesteśmy stęsknieni za sukcesami. Pamiętam jak kilkanaście lat temu prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, przyjechała na mecz piłki ręcznej. Było nas na hali w sumie kilkadziesiąt osób. Co prawda wtedy skupialiśmy się bardziej na Górniku Zabrze, który był w solidnych tarapatach, ale spotkaliśmy się z prezesem Bogdanem Kmiecikiem. W trakcie spotkania snuł wizje wielkiego klubu piłki ręcznej. Zaufaliśmy mu i po kilkunastu latach możemy się cieszyć, że w Zabrzu są nie tylko osoby, które patrzą na nasze miasto biznesowo, ale dbają również o aspekt społeczny - powiedział.

Zaprezentowano nie tylko kadrę, ale i nowy komplet meczowy. Zawodnicy NMC Górnika Zabrze w kolejnym sezonie wystąpią w czerwonych trykotach i białych spodenkach, a także w niebieskich koszulkach połączonych z czerwonymi spodenkami. W imieniu zespołu głos zabrał kapitan Bartłomiej Tomczak. - Mamy nadzieję, że przez cały sezon na hali będzie taka atmosfera, jak dziś. Miniony sezon zakończyliśmy wielkim rozczarowaniem. Teraz możemy tylko kreować przyszłość. Jak wiecie sport bywa brutalny i wiele może się zmienić. Ale mamy nadzieję, że teraz z trenerem Marcinem Lijewskim, cały szeroki skład, który jest na scenie, zdobędzie to, czego wszyscy oczekujemy. Widzimy się na hali! Ino Górnik! - zagrzał kibiców do dopingu w najbliższych miesiącach.

Na koniec oficjalnej części przyszedł czas na przedstawienie trenera Marcina Lijewskiego. - Serdecznie dziękuję za miłe przywitanie, za wasze zaufanie. Dzięki panu prezesowi będę miał możliwość realizować swoje sportowe marzenia. Jak już wiecie nie mogę już grać, ale dalej kocham piłkę ręczną i mogę teraz praktykować ją jako trener. Dziękuję też tym ludziom... - wskazał na zawodników. - ...którzy mają największy potencjał, by razem spełniać te marzenia. Na pewno nie jestem głupi i nie mam zamiaru przed wami składać deklaracji. Ale mogę zagwarantować, że zrobimy wszystko, by za rok spotkać się tutaj i cieszyć się z sukcesu! - podsumował, słysząc gromkie brawa zgromadzonych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].