Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wygrana Sośnicy Gliwice z trzecioligowym Górnikiem Zabrze

Spora niespodzianka w zaległym meczu II rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Zabrze. Występująca w klasie okręgowej Sośnica Gliwice pokonała trzecioligowy Górnik Zabrze. Gliwiczanie pokonali rezerwy Górnika 2:1. 

Wygrana Sośnicy Gliwice z trzecioligowym Górnikiem Zabrze
fot. Górnik Zabrze

Pozostałe mecze II rundy zostały rozegrane tydzień wcześniej. W meczu rozegranym w Gliwicach jako pierwsi prowadzenie objęli Górnicy. W 17. minucie meczu bramkę zdobył Dominik Skiba. Przed przerwą odpowiedział Tomasz Dura doprowadzając tym samym do wyrównania. W meczu padł jeszcze jeden gol. Tuż przed jego końcem na listę strzelców wpisał się Marcin Kiełpiński. Sośnica wygrywając 2:1 awansowała do III rundy zabrzańskiego Pucharu Polski gdzie zagra u siebie z czwartoligowymi Wilkami Wilcza.

W pozostałych meczach Tempo Paniówki zagrają z Młodością Rudno, Przyszłość Ciochowice z Gwarkiem Ornontowice i Drama Kamieniec z Victorią Pilchowice. Mecze zaplanowane są na 4 września.

Sośnica Gliwice – Górnik II Zabrze 2:1 (1:1)

Dura 42., 88. - Skiba 17.

Sośnica (skład wyjściowy): Krasoń – Gad, Rakowiecki, Kuc, Szaruga, Ficek, Kiełpiński, Borowiec, Sobek, Popiel, Dura

Rezerwowi: Piecuch, Barański, Ciechański, Karolczyk

Trener: Piotr Wieczorek

Górnik II (skład wyjściowy): Krawczyk – Surowiec, Zawada, Kamiński, Winglarek, Nowakowski, Skiba, Banaczak, Kołodziejczyk, Lukoszek, Kulanek

Rezerwowi: Neugebauer – Flak, Martuszewski, Matkiewicz, Baranowicz, Gałązkiewicz

Trener: Marcin Prasoł

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].