Sobota, 29 lutego 2020

imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla

RSS

Czas na derby, Ruch przyjeżdża do Zabrza

06.09.2019 10:21 | 0 komentarzy | adi

W sobotę na Arenie Zabrze rezerwy Górnika Zabrze podejmą Ruch Chorzów.

Czas na derby, Ruch przyjeżdża do Zabrza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Starcia Górnika Zabrze z Ruchem Chorzów to jedne z najważniejszych i mających najbogatszą historię pojedynków w polskiej piłce. Po raz ostatni Wielkie Derby Śląska odbywały się w 2016 roku. Później z ekstraklasą pożegnał się Górnik, a gdy zabrzanie wrócili do elity - zaczęła się rozsypka Ruchu. Chorzowianie wylądowali w III lidze i teraz muszą mierzyć się z drugim zespołem "Trójkolorowych".

Zabrzanie wykorzystali fakt, że mecz wyznaczono na przerwę reprezentacyjną i organizują spotkanie na Arenie Zabrze. Do sprzedaży trafiły bilety, a całkowity zysk z wejściówek zostanie przekazany Fundacji Górnika i będzie wykorzystany na cele szkolenia najmłodszych piłkarzy. Mimo że nie przewidziano żadnych wejściówek dla przyjezdnych, podczas wczorajszej manifestacji kibice Ruchu zapowiedzieli... że wybierają się do Zabrza. Z tego powodu klub z Roosevelta zmienił sposób dystrybucji biletów (o czym można poczytać TUTAJ), których sprzedano jak do tej pory ponad dwa tysiące.

Patrząc na tabelę, faworytem są gospodarze. Ruch jest przedostatni z dwoma punktami na koncie, ale trzeba pamiętać, że chorzowianie zaczynali rozgrywki na minusie, a w środę zanotowali pierwszą wygraną - 3:0 na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała. Rezerwy Górnika są na ósmym miejscu i w pięciu spotkaniach uzbierały sześć "oczek". W poprzedniej kolejce podopieczni trenera Marcina Prasoła wygrali na wyjeździe z Lechią Zielona Góra aż 4:1.

- Każdego z nas cieszą takie mecze, ale również wyzwalają dodatkowe pokłady energii. Każdy wie, że właśnie meczami z takim rywalem, jak Ruch Chorzów tworzyła się historia Górnika. Na każdy mecz wychodzimy, aby zagrać na 100%, tutaj jednak możemy mówić o dodatkowej motywacji - przyznał trener w przedmeczowej rozmowie z oficjalną stroną zabrzan.

Górnik II Zabrze - Ruch Chorzów

Sobota 7 września, 17:00