Piątek, 30 października 2020

imieniny: Zenobii, Przemysława, Edmunda

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Górnik Zabrze będzie trenował w Kuźni Raciborskiej?

17.09.2019 13:00 | 0 komentarzy | mad

Kuźnia Raciborska i Górnik Zabrze współdziałają. Stosowne porozumienie podpisano w wakacje. Burmistrz Paweł Macha w trakcie ostatniego posiedzenia rady miejskiej mówił rajcom, jakie Miasto ma mieć profity z tej współpracy.

Górnik Zabrze będzie trenował w Kuźni Raciborskiej?
Burmistrz Paweł Macha i przedstawiciel Górnika Zabrze Bartosz Cyganek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartek 18 lipca na placu Zwycięstwa burmistrz Macha oraz przedstawiciele Zarządu Górnika podpisali list intencyjny o przystąpieniu Kuźni Raciborskiej do Programu Klub Kibiców Śląskich Miast. Jego celem – jak tłumaczą urzędnicy – jest: integracja mieszkańców śląskich miast wokół wydarzeń związanych z piłką nożną, a współpraca ma być realizowana poprzez wspólne działania promocyjne, marketingowe, polegające na wspólnym organizowaniu wydarzeń sportowych, rekreacyjnych i rozrywkowych.

Jako że w okresie wakacyjnym nie odbywała się sesja rady miejskiej, burmistrz na powakacyjnym posiedzeniu powrócił do podpisanego porozumienia. Mówił m.in. o profitach dla gminy z tej współpracy. Chodzi o rozlosowywanie wśród mieszkańców koszulek klubu oraz zaproszeń na mecze. Gmina ma również zyskiwać promocyjne, poprzez wyświetlanie podczas niektórych rozgrywek Górnika Zabrze reklam. – Czasami na meczach jest po 30 tysięcy ludzi, a my będziemy mogli to wykorzystać. Nawet w formie przesuwających się reklam dookoła stadionu – mówił Paweł Macha.

Burmistrz Kuźni Raciborskiej podczas posiedzenia wyznał również, że z podpisanym porozumieniem wiąże współpracę poprzez udostępnienie sportowcom stadionu w stolicy gminy i w Rudach. – Zespół Górnika Zabrze ma kilka swoich drużyn, które też muszą mieć miejsce na trenowanie. Myślę, że nasze obiekty (sportowe – przyp. red.) mogłyby być przez nasze kluby LKS wypożyczane dla rozgrywek, czy też treningów – powiedział na wrześniowej sesji burmistrz Macha.

(mad)

Ludzie:

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.