środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

W Kuźni Raciborskiej zainaugurowano Turniej o Puchar Trzech Miast w tenisie stołowym

06.11.2019 15:56 | 0 komentarzy | kozz

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej odbył się Międzynarodowy Turniej w Tenisie Stołowym o Puchar Trzech Miast. Było to pierwsze z cyklu trzech turniejów, jakie zostaną rozegrane na przełomie 2019 i 2020 r.

W Kuźni Raciborskiej zainaugurowano Turniej o Puchar Trzech Miast w tenisie stołowym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W turnieju uczestniczyli zawodnicy reprezentujący tenisowe środowisko Rybnika, miasta Odry w Czechach oraz Miejskiego Klubu Sportowego "Tajfun" Kuźnia Raciborska (gospodarz zawodów).

Reprezentacja każdego z miast wystawiła ośmioosobowe zespoły, składające się z czterech seniorów oraz czterech juniorów. Rywalizowano w grze pojedynczej w systemie "każdy z każdym" oraz w deblu.

Ogólna formuła turnieju jest autorskim pomysłem prezesów dwóch ściśle współpracujących klubów sportowych po obu stronach granicy: Damiana Morcińca (MKS "Tajfun" Kuźnia Raciborska) oraz Radosława Hendrycha (TJ Odry).

Formuła przewiduje rozegranie łącznie 3 spotkań. W lutym 2020 r. rozegrane zostaną zawody w mieście Odry, natomiast w marcu w Rybniku. Drużyna, która w tych trzech spotkaniach zdobędzie większą liczbę punktów odbierze okazały Puchar Trzech Miast.

Turniej ma na celu integracje środowisk sportowych, promocje miast, zwiększenie poziomu szkolenia młodzieży oraz propagowanie sportu i kultury fizycznej.