Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Derbowe zwycięstwo wodzisławianek

W rozegranym w piątek w Krzanowicach derbowym meczu 9. kolejki I Ligi Śląskiej siatkarki wodzisławskiej Zorzy pokonały w trzech setach zawodniczki miejscowego UKS-u.

Derbowe zwycięstwo wodzisławianek

Piątkowe spotkanie od początku miało bardzo wyrównany przebieg. Dopiero w środkowej fazie premierowej odsłony prowadzone przez trenera Andrzeja Brzezinkę wodzisławianki zdołały wypracować trzypunktową zaliczkę (14:17). Gospodynie nie były w stanie odrobić strat i przegrały premierową odsłonę do 21.

Wyrównana gra w drugim secie toczyła się tylko w kilku początkowych akcjach. Z czasem przewagę osiągać zaczęły zawodniczki Zorzy, które w środkowej fazie gry prowadziły różnicą ośmiu "oczek" (8:16). Siatkarki UKS-u nie miały argumentów by odpowiedzieć rywalkom i przegrały bardzo wysoko do 12.

Trzecia i jak się okazało ostatnia partia meczu to w początkowej fazie niewielka przewaga Zorzy. Wraz z rozwojem boiskowych wydarzeń przewaga przyjezdnych powiększała się i w pewnym momencie sięgnęła sześciu punktów (11:17). W końcówce prowadzone przez trenera Tomasza Kuziaka miejscowe nie zdołały odwrócić losów derbowego pojedynku i przegrały do 16, a całe spotkanie 0:3.

GS UKS Krzanowice - MKS Zorza Wodzisław Śląski 0:3 (21:25, 12:25, 16:25)

UKS: Świerczek, Duda S., Duda P., Sycz, Gołombek, Daniszewska oraz Fluder (libero), Grycman, Kretek, Wilusz

Zorza: Mika, Winiarska, Melska, Grabowska, Babińska, Świsulska oraz Ślązak (libero)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].