Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nasze kluby z ligi centralnej w klasyfikacji Pro Junior System

Z naszego regionu w najwyższych klasach rozgrywkowych, czyli od ekstraklasy po III ligę występuje pięć zespołów. Jak radzą sobie w klasyfikacji Pro Junior System?

Nasze kluby z ligi centralnej w klasyfikacji Pro Junior System

W ekstraklasie reprezentuje nas Piast Gliwice i Górnik Zabrze, w I lidze GKS Jastrzębie, w II lidze nie mamy przedstawiciela, natomiast w III lidze o punkty walczą rezerwy Górnika i ROW 1964 Rybnik.

Celem programu PJS jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach. Trzy razy Pro: Profesjonalizm, Promocja, Produktywność. Krótko mówiąc stawianie na młodzieżowców w pierwszych drużynach.

W ekstraklasie poza miejscem premiowanym znajduje się zarówno Górnik Zabrze jak i Piast Gliwice. Górnik plasuje się za premiowaną czwórką na miejscu piątym (przed nim ŁKS Łódź, Legia Warszawa, Lech Poznań i Zagłębie Lubin). Piast zajmuje dopiero 13. miejsce na 16 zespołów.

W pierwszej lidze miejsc premiowanych jest siedem, a na szóstej lokacie plasuje się GKS Jastrzębie. Poza jastrzębską drużyną aktualnie na finansowanie związane z PJS mogłyby liczyć Sandecja Nowy Sącz, Wigry Suwałki, GKS Tychy, Stal Mielec, Warta Poznań i Stomil Olsztyn.

W trzeciej lidze nagrodzone zostaną po 4 zespoły z 4 grup, które stawiają na młodzież. W grupie III bardzo dobrze reprezentuje nas Górnik II Zabrze, który zajmuje drugie miejsce w swojej grupie, jednocześnie trzecie miejsce w całej trzeciej lidze. Poza miejscami premiowanymi na miejscu ósmym w gr. III, a na 25. łącznie w III lidze znajduje się ROW 1964 Rybnik, któremu bardzo daleko do premii związanej z PJS.

Jak już wcześniej pisaliśmy z naszych drużyn w IV lidze najlepiej w klasyfikacji Pro Junior System wypada MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski. Czytaj TUTAJ.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~trenerzystwo (83.10. * .11) 11.12.2019 18:16

Bo szkolenie ma przebiegać w klubach sportowych a nie w dziwacznych akademiach.Dotyczy to ala akademii.Kto pozwolił im nazywać się akademiami , w której nie ma normalnego trenera.