Poniedziałek, 26 października 2020

imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza

RSS

Siatkarki UKS-u Krzanowice postraszyły lidera

11.01.2020 11:07 | 0 komentarzy | rafbl

Tie-break zadecydował o końcowym rezultacie piątkowego meczu I Ligi Śląskiej Kobiet, w którym GS UKS Krzanowice podejmował na własnym parkiecie lidera tabeli - SMS PZPS Szczyrk III. Piątkowy mecz rozegrano w ramach 12. kolejki spotkań.

Siatkarki UKS-u Krzanowice postraszyły lidera
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od początku spotkania lepiej prezentowały się przyjezdne, które raz po raz popisywały się seriami punktów. W efekcie wygrały one bardzo wysoko do 11. Rozbite w poprzedniej partii gospodynie na drugiego seta wyszły bardzo zmotywowane, co pozwoliło im przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Siatkarki UKS-u jak równy z równym walczyły z rywalkami i dzięki wygranej do 20 doprowadziły do remisu w meczu.

Dwie kolejne odsłony miały bardzo podobny przebieg jak dwa pierwsze sety. W trzeciej partii od początku na boisku dominowały młode adeptki siatkówki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, które wygrały pewnie do 16, natomiast w czwartym ponownie lepiej prezentowały się podopieczne Tomasza Kuziaka, które triumfując do 18 doprowadziły do tie-breaka.

W decydującej partii przyjezdne nie pozostawiły krzanowiczankom żadnych złudzeń. Liderki ligowej tabeli wygrały tie-breaka do 6 a całe spotkanie 2:3, utrzymując w dalszym ciągu miano niepokonanej drużyny. Zawodniczki UKS-u doznały natomiast ósmej porażki w dwunastym rozegranym meczu.

GS UKS Krzanowice - SMS PZPS Szczyrk III 2:3 (11:25, 25:20, 16:25, 25:18, 6:15)

UKS: Koczwara, Witeczek, Sycz, Kretek, Deeg, Świerczek oraz Fluder (libero), Duda, Wilusz, Grycman, Daniszewska

SMS: Zagumny, Lenik, Kecher, Gulka, Staniszewska, Stambrowska oraz Łyduch (libero), Pietrzak, Majos, Kolanek