Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Górnik Zabrze grał w piłkę nożną i ręczną

15.01.2020 06:22 | 0 komentarzy | kozz

W weekend odbył się turniej "Trzy Kluby – jeden cel". Piłkarze Górnika Zabrze, szczypiorniści NMC Górnik Zabrze oraz sportowcy z klubu fitness ReShape podjęli sportową rywalizację ze szlachetnym celem w tle.

Górnik Zabrze grał w piłkę nożną i ręczną
fot. Górnik Zabrze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszy mecz poprzedziło losowanie - rzut monetą - w wykonaniu kapitana wszech czasów, Stanisława Oślizły, co stanowiło swoiste nawiązanie do obchodzonej w tym roku 50. rocznicy największego sukcesu Górnika. Na początek piłka ręczna. Trzeba przyznać, że i w tej dyscyplinie podopieczni trenera Marcina Brosza dali sobie doskonale radę. Z czołową ekipą SuperLigi co prawda większych szans nie mieli, za to pewnie pokonali ekipę ReShape. Prym w zespole wiedli przebojowy Kamil Zapolnik, Mateusz Matras i Przemysław Wiśniewski. Martin Chudy i Bartosz Neugebauer radzili sobie ze strzałami rywali nie gorzej, niż Martin Galia, gwiazda reprezentacji Czech i NMC Górnika.

W przerwach pomiędzy meczami prowadzone były licytacje, które cieszyły się gigantycznym powodzeniem. Zabrzańscy kibice udowodnili, że mają wielkie i gorące serca, dzięki którym Fundacja Iskierka pozyskała niemałe środki na rzecz dzieciaków z onkologii.

W rozgrywkach piłki nożnej wzmocnieniem dla ekipy Górnika okazała się obecność Daniela Woldeyesa oraz Wojciecha Gębusia. Obaj spędzili na parkiecie dużo czasu, mając spory wkład z zdobywane przez „górników” bramki. Zabrzanie ponownie pokonali ekipę ReShape i zremisowali z zespołem trenera Marcina Lijewskiego, tracąc bramkę w ostatnich sekundach meczu.

Ostatecznie zawody wygrała ekipa NMC Górnik Zabrze (8 punktów), piłkarze nożni Górnika uplasowali się na drugim miejscu (7 punktów), miejsce trzecie przypadło drużynie ReShape.

Piłka ręczna:

  • ReShape – NMC Górnik Zabrze 8:8 (Borowiecki, Zych 3, Kantor, Pilz 3 – Tomczak 2, Łyżwa 1, Buszkow 3, Tatarinvew, Krawczyk 1)
  • Górnik Zabrze – NMC Górnik Zabrze 4:11 (Wiśniewski 1, Zapolnik 3 – Daćko 3, Tomczak 3, Mogielnicki, Łyżwa 2, Gogola 2)
  • ReShape – Górnik Zabrze 3:7 (Zych 2, Tyrka – Matras 4, Zapolnik 3)

Piłka nożna:

  • ReShape – Górnik Zabrze 1:4 (Jóźwiak – Ściślak 2, Kasprzyk, Pawłowski
  • NMC Górnik Zabrze – Górnik Zabrze 2:2 (Daćko, Szurgot – Kopacz, Loska)
  • ReShape – NMC Górnik Zabrze 2:4 (Borowiecki, Masłowska – Krawczyk, Łyżwa 3)

Więcej informacji i zdjęcia znajdziesz TUTAJ


Górnik Zabrze