Czwartek, 24 września 2020

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Mecze eliminacyjne Polaków nadal na PGE Narodowym

27.01.2020 13:52 | 0 komentarzy | kozz

Mecze eliminacyjne Reprezentacji Polski do 2024 roku odbywać się będą na PGE Narodowym w Warszawie. Mecze Ligi Narodów UEFA i zdecydowana większość meczów towarzyskich będzie rozgrywana na innych obiektach w Polsce - poinformował na twitterze sekretarz generalny PZPN, Maciej Sawicki.

Mecze eliminacyjne Polaków nadal na PGE Narodowym
Mecz Polski z Portugalią w ramach Ligi Narodów UEFA na Stadionie Śląskim w Chorzowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To niedobra wiadomość dla kibiców ze Śląska, którzy chcieliby oglądać mecze eliminacji MŚ bądź ME na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Tam PZPN przewiduje co najwyżej mecze Ligi Narodów UEFA oraz mecze towarzyskie.

- Polski Związek Piłki Nożnej przedłużył ze spółką PL.2012+ umowę na wynajem stadionu PGE Narodowego. Na jej mocy piłkarska reprezentacja Polski swoje mecze eliminacji mistrzostw Europy i mistrzostw świata aż do 2024 roku będzie rozgrywać w Warszawie. Na mocy podpisanego aneksu na PGE Narodowym zostaną zorganizowane wszystkie mecze eliminacyjne do mistrzostw świata w Katarze w 2022 roku oraz mistrzostw Europy w Niemczech w 2024 roku, w których reprezentacja Polski będzie gospodarzem. Na PGE Narodowym rozgrywany będzie również finał piłkarskiego Pucharu Polski, czyli najbardziej  prestiżowych i masowych rozgrywek pucharowych prowadzonych kiedykolwiek w Polsce.- czytamy na stronie Łączy Nas Piłka.

Kibicom ze Śląska pozostaje jeździć na kluczowe mecze kadry do Warszawy lub czekać, aż na Stadion Śląski zawita mecz Ligi Narodów UEFA. Najbliższy mecz polskiej kadry w "Kotle Czarownic" w Chorzowie rozegrany zostanie 31 marca 2020 roku. Będzie to towarzyska potyczka z Ukrainą.

Reprezentacja Polski rozegrała dotychczas na PGE Narodowym 27 spotkań, odniosła 17 zwycięstw, 8 razy remisowała i 2 razy przegrała. Bilans bramkowy to 63:22 na korzyść naszej kadry. Liczba kibiców, która dotąd – od 2012 roku – obejrzała spotkania biało-czerwonych na trybunach PGE Narodowego oscyluje wokół 1 400 000 osób. Średnia frekwencja na każdym meczu to ponad 50 tys. kibiców. Taki wynik nie jest możliwy do osiągnięcia na żadnym innym stadionie w Polsce - podaje Łączy Nas Piłka.

Do Reprezentacji Polski regularnie powoływany jest Kamil Glik z Jastrzębia-Zdroju i Łukasz Skorupski z Zabrza. W czerwcu i miejmy nadzieję w lipcu, Polacy zagrają na Mistrzostwach Europy.