Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przy dźwiękach orkiestry oddali do użytku salę gimnastyczną [ZDJĘCIA, LIVE]

Sumptem nieco ponad 800 tys. złotych, w Nędzy przy ulicy Mickiewicza 53 powstał nowy obiekt sportowy. To salka gimnastyczna, o której w gminie myślano od kilku lat.

Przy dźwiękach orkiestry oddali do użytku salę gimnastyczną [ZDJĘCIA, LIVE]
Przed rozpoczęciem koncertu obiekt poświęcił ks. Krzysztof Misiuda.

Obiekt wybudowano przy miejscowym przedszkolu, w miejscu, gdzie jeszcze do niedawna znajdował się plac zabaw (obecnie dzieci korzystają z placu zabaw przy miejscowym LKS-ie). To budynek parterowy, częściowo podpiwniczony. Powierzchnia zabudowy wynosi 145 mkw. Przyczynkiem do wybudowania obiektu były otrzymane środki z Lokalnej Grupy Działania. Łącznie do samorządu trafiło 223 tysięcy złotych. Drugą, większą część dołożyła gmina - 581 tys. zł. Łącznie zadanie kosztowało 804 tys. złotych. Głównym wykonawcą inwestycji była nędzańska firma Dorbud.

Tak z zewnątrz prezentuje się nowo powstała salka gimnastyczna

Obiekt, przy dźwięku orkiestry, oficjalnie oddano do użytku w niedzielę 2 lutego, czyli w ostatnim dniu, kiedy wedle zwyczaju kościoła katolickiego można śpiewać kolędy oraz pastorałki (do Święta Ofiarowania Pańskiego). Wówczas w sali swój koncert zaprezentowała Orkiestra Dęta Gminy Nędza pod batutą Krzysztofa Fulneczka. A towarzyszyli im wokaliści, Natalia Tul i Kamil Klimek. Było to spotkanie w klimacie świąteczno-karnawałowym.

Za pośrednictwem Facebooka transmitowaliśmy fragment koncertu:

Czytaj więcej w najnowszym numerze Nowin Raciborskich

 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~widzący (83.30. * .154) 03.02.2020 07:43

Miejscowa firma Dorbud jest droga, szczególnie p wójt

~gdan (78.31. * .246) 02.02.2020 21:30

800 tys za 145 mkw? ciekawe są te ceny, naprawdę ciekawe. W Brzeziu ma powstać szatnia za ponad 2 mln, nie ważne jest skąd te środki pochodzą, zadziwiające są te ceny... gdyby w budownictwie jednorodzinnym panowały podobnie wysokie ceny to chyba przestano by w ogóle budować

~Aaaar (87.101. * .123) 02.02.2020 21:04

Trochę słychać amatorkę perkusja obok orkiestra swoje a dyrygent swoje