Wtorek, 26 maja 2020

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

AT Jastrzębski Węgiel gospodarzem finału Mistrzostw Śląska juniorów

04.02.2020 08:23 | 0 komentarzy | rafbl

Śląski Związek Piłki Siatkowej wybrał spośród zgłoszonych ofert organizatorów turniejów finałowych juniorów i juniorek. Gospodarzem rywalizacji juniorów będzie Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla.

AT Jastrzębski Węgiel gospodarzem finału Mistrzostw Śląska juniorów
fot. Akademia Talentów JastrzębskI Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Turniej finałowy Mistrzostw Śląska juniorów, którego gospodarzem będzie Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla odbędzie się w dniach 7-11 lutego 2020 roku w hali przy ulicy Mikołaja Reja 10 w Jastrzębiu-Zdroju. Wystąpi w nich sześć zespołów, które podzielone zostały na dwie trzyzespołowe grupy.

W gronie finalistów znalazły się cztery zespoły wyłonione w turniejach półfinałowych: Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel, Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel II, Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa i Hemarpol Norwid Częstochowa.

Stawkę uzupełniają Anbud MKS Będzin i BBTS Włókniarz Bielsko-Biała. Obydwa zespoły odpadły co prawda w turniejach półfinałowych, jednak ich zawodnicy uczą się na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS i zgodnie z regulaminem rozgrywek ich zespoły mają zapewniony udział w finałowej batalii Mistrzostw Śląska.


Jako gospodarza turnieju finałowego Mistrzostw Śląska juniorek, który toczyć się będzie w dniach 7-9 lutego wybrano BKS Stal Bielsko-Biała.

W tym samym czasie rozegrany zostanie turniej o miejsca 5-8 w województwie. Gospodarzem będzie JKS SMS Jastrzębie. Oprócz gospodyń udział w nim wezmą GS UKS Krzanowice, KPKS Halemba i UKS Sokół `43 Katowice.