Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Esport – 4 gry, które przyciągają uwagę milionów fanów

03.04.2020 10:30 | 0 komentarzy | MK

Jeszcze kilka lat temu osoby grające w gry komputerowe miały opinię maniaków, poświęcających czas na bezproduktywną rozrywkę. Owszem, gry cieszyły się (i cieszą nadal) coraz większą popularnością, jednak nie było pomysłów, jak przekuć to hobby w sukces. Przełomem okazały się być zmagania sieciowe, które umożliwiały jednoczesną rozrywkę kilkunastu, a nawet kilkuset graczy. Szybko pojawiły się pierwsze drużyny, a zaraz potem ligi, zrzeszające profesjonalnych zawodników. Zaczęto organizować turnieje, które gromadziły dziesiątki tysięcy ludzi, obserwujących zmagania na żywo i miliony przed telewizorami, a na nagrody przeznaczano coraz większe sumy. Które z gier zdobyły największą popularność?

Esport – 4 gry, które przyciągają uwagę milionów fanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
  1. CS:GO
  2. League of Legends
  3. Hearthstone
  4. Dota 2 

CS:GO

Counter Strike: Global Ofensive (CS:GO) szturmem zdobyło serca graczy. Gra to starcie dwóch drużyn, z których jedna ma za zadanie podłożyć bombę pod wyznaczony cel i doprowadzić do eksplozji, druga drużyna za wszelką cenę stara się ich od tego powstrzymać. Obie ekipy mają do dyspozycji rozbudowany arsenał, a rozgrywka odbywa się na specjalnie zaprojektowanych do gry mapach. Jest to chyba najpopularniejszy esport, który przyciąga uwagę fanów, zwłaszcza w turniejach rangi „major” organizowanych przez autorów gry, w których nagrody są wyjątkowo atrakcyjne.

League of Legends

League of Legends, czyli popularny LOL, to zmagania dwóch pięcioosobowych ekip. Składają się one z bohaterów, wybranych z ponad setki dostępnych postaci. Celem gry jest zwycięstwo poprzez zdobycie Nexusa, czyli kluczowego punktu bazy rywali. Podczas zmagań gracze zbierają złoto oraz nabywają doświadczenie, pozwalające na rozwój swoich postaci. Największe turnieje są oglądane nie tylko na żywo przez publiczność, ale również transmitowane przez kanały telewizyjne.

Hearthstone

Heartstone to typowa karcianka – gracze dysponują własną talią kart, które służą do rozgrywki. Mają one różne właściwości, dzieląc się na: stronników, zadania, zaklęcia, bronie oraz bohaterów. Umiejętne wykorzystanie własnych kart oraz wylosowanych przez komputer pozwala na pokonanie przeciwnika, choć nie jest to łatwe zadanie. Mnogość opcji umożliwia zastosowanie nietypowej strategii i powiększenie siły własnej talii.

Dota 2

Dota 2 to gra, w której zmagają się dwie ekipy. Ich celem jest zdobycie bazy przeciwnika, znajdującej się po przeciwnej stronie mapy. Do siedziby rywala prowadzą trzy ścieżki, a zwycięstwo zapewnia odpowiednio dobrana taktyka. Rywalem w zmaganiach są nie tylko żywi przeciwnicy, ale sterowane przez komputer „creepy”, atakujące napotkanych graczy. Gra jest dość podobna do wspomnianego powyżej LOL-a, jednak turnieje obfitują w znacznie bogatsze nagrody.

Materiał zewnętrzny