Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Cięcia w miejskich dotacjach na sport wzburzyły radnego Wyglendę i zmartwiły radną Nowacką

- Minęły 3 miesiące nowego roku, i kluby nie mają pieniędzy na faktury za utrzymanie budynków - grzmiał dziś na zdalnej sesji radny ze Studziennej. Dr Ludmiła Nowacka ujęła się za zapaśnikami z Unii, którym redukcja miejskich funduszy ogranicza działalność.

Cięcia w miejskich dotacjach na sport wzburzyły radnego Wyglendę i zmartwiły radną Nowacką
Radny Eugeniusz Wyglenda, działacz LKS Studzienna

- Odetną klubom wodę i prąd - gorzko stwierdził radny Eugeniusz Wyglenda, krytykując opieszałość urzędu w rozstrzygnięciu konkursu na dotacje dla klubów sportowych. - Prezesi nic nie wiedzą co dalej. Kiedy decyzja panie prezydencie? - pytał głowę miasta.

Prezydent Polowy stwierdził, że decyzja już została ogłoszona. - Nie została podjęta tak szybko jak zawsze, ale każdego dnia kryzysu z koronawirusem sytuacja się zmienia. Dlatego trzeba zrobić to rozważnie. Połowę planowanych środków przyznaliśmy. Zostaje w kasie Miasta kilkaset tysięcy złotych, bo wiele rozgrywek się nie odbywa. Nie rozumiem, w czym leży problem? - dziwił się włodarz.

Sportowców z klubów przyszkolnych reprezentowała dr Ludmiła Nowacka, radna i dyrektor ZSOMS. - To lekkoatleci, zapaśnicy i piłkarze. Zainwestowane w nich środki oznaczają mniejsze wydatki na profilaktykę uzależnień. Pomóżmy młodzieży rozwijać ich pasje - apelowała do włodarza Nowacka.

Poruszyła też temat problemów, w jakich znalazła się zapaśnicza Unia Racibórz, kiedy magistrat zdecydował o obniżeniu dotacji. - Unici ćwiczą w obiektach miejskich. Dostali 50% tego, co mieli wcześniej z Miasta. Za te pieniądze samo utrzymanie obiektów jest niemożliwe - podała L. Nowacka. Podkreśliła przy tym, że do obniżki kwot z samorządu doszło w okolicznościach, gdzie "wszystko drożeje".

Dariusz Polowy zapewnił, że jak tylko sytuacja finansowa Miasta będzie korzystniejsza, to w drugiej połowie roku może ogłosić drugi konkurs na sportowe granty. - Każdy klub ma ponadto możliwość rozmawiać o swojej indywidualnej sytuacji, a postaramy się znaleźć rozwiązanie. Nie daj Bóg, aby napotkał kłopoty, które mogą się odbić na młodzieży - podsumował prezydent Raciborza.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mhl999 03.04.2020 23:45

Kluby mogą chyba zawiesić działalność, a obecne zobowiązania za media może przejąć miasto. Profilaktyka uzależnień to chyba inna ustawa zatem Nowacka powinna się opanować w swoim ględzeniu od rzeczy.

~Rack (37.30. * .145) 03.04.2020 23:02
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wszystko to prawda..... Ale TERAZ wszystkie pieniądze rozdzielone na sport powinny trafić na wsparcie lecznic, szpitala, lekarzy, pielęgniarek i całej służby ratunkowej!
KTO z nas wie, jak długo jeszcze będziemy żyli tak jak teraz - w izolacji. NIKT NIE OTWORZY KLUBÓW SPORT., SZKÓŁ itp.
Prezydent i radni zrobili ogromny błąd rozdzielaniem kasy na rozrywkę.