Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Prezydent Polowy zacisnął pięści i krzyknął. Co wywołało w nim takie emocje? 

Włodarz zwołał w tym celu konferencję prasową. Zazwyczaj takowe zapowiada z parodniowym wyprzedzeniem. Tu działał nietypowo. W środę 6 marca o 9. rano rozesłano informację, by do urzędu przyjść na spotkanie dla mediów w samo południe. W...

Nowe boisko w Kornowacu otwarte. Zobaczcie, jak się prezentuje [ZDJĘCIA]  

To inwestycja, którą lokalny samorząd zrealizował przy wsparciu środków z Polskiego Ładu. Obiekt znajduje się u zbiegu ulic Zacisze i Rekreacyjnej, w miejscu, gdzie wcześniej znajdowało się już boisko.

Prezydent Polowy zacisnął pięści i krzyknął. Co wywołało w nim takie emocje? 

Włodarz zwołał w tym celu konferencję prasową. Zazwyczaj takowe zapowiada z parodniowym wyprzedzeniem. Tu działał nietypowo. W środę 6 marca o 9. rano rozesłano informację, by do urzędu przyjść na spotkanie dla mediów w samo południe. W sali zegarowej Dariusz Polowy obwieścił swój komunikat. Mówił m.in. o magnesie, milionach...

Odra Wodzisław z apelem do radnych i prezydenta. Czy klub podzieli los SWD? 

Prezes klubu Odra Wodzisław sp. z o.o. Marcin Piwoński wystosował apel do radnych i prezydenta w sprawie braku wsparcia finansowego ze strony miasta. Klub znalazł się pod ścianą, bo działacze podobnie jak w roku ubiegłym liczyli na miejski przetarg na promocję przez kluby sportowe. Zgodnie z zapowiedziami prezydenta m.in. na spotkaniach...

Piłkarska Unia Racibórz liderem podziału miejskich dotacji w Raciborzu. Za nią są zapaśnicy i pływacy 

Zespół występujący w okręgówce otrzymał z Miasta 330 tys. zł. Zapaśnicy z klubu kierowanego przez Ryszarda Wolnego muszą się zadowolić dotacją na poziomie 180 tys. zł. Na podium rozdziału dotacji znalazła się Victoria działająca przy szkole sportowej. Tu trafi 80 tys. zł.

Miasto odpowiada w sprawie wyroku SWD. "Nie ma zgody na obrażanie i zastraszanie innych" 

Po informacji o wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie, dotyczącym uznania zasadności zażalenia na rozstrzygnięcie Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie przetargu na promocję miasta przez kluby sportowe, miasto wydało oświadczenie w tej sprawie, które publikujemy w całości.

SWD Wodzisław wygrało w sądzie z miastem. Poszło o przetarg na promocję przez kluby 

Kiedy z początkiem tego roku w wyniku odrzucenia w przetargu tańszej oferty SWD Wodzisław Śląski, powierzono promocję miasta przez kluby sportowe ODRZE Wodzisław, wzbudziło to wiele emocji. Działacze SWD jednak nie pozostawili tak sprawy i wybrali drogę sądową. Teraz okazuje się, że sąd przyznał im rację. 

AKTUALIZACJA

Rydułtowskie Wiktorie dla 60 zawodników i pięciu klubów sportowych  

13 kwietnia w Rydułtowskim Centrum Kultury „FENIKS” odbyło się spotkanie burmistrza Marcina Połomskiego z najlepszymi sportowcami 2022 roku. W uroczystości uczestniczyli także zastępca burmistrza Mariola Bolisęga, wiceprzewodniczący rady ziasta Marek Wystyrk i Barbara Wojciechowska oraz senator Ewa Gawęda.

W Wodzisławiu burza po rozstrzygnięciu przetargu na promocję poprzez sport. Wygrało SWD Wodzisław 

Po rozstrzygnięciu przetargu na promocję miasta poprzez sport w sieci zawrzało. Zgodnie z wyborem urzędników zwycięska w przetargu okazała się oferta SWD Wodzisław Śląski, opiewająca na 470 tys. zł. Odra Wodzisław natomiast złożyła ofertę na 549 tys. zł. 

Jastrzębie rozda nagrody w dziedzinie kultury i sportu. Daj znać, kto powinien je otrzymać 

Znasz kogoś, kogo warto docenić za działalność? Teraz jest ten moment. Prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman ogłosiła nabór wniosków na nagrody w dziedzinie kultury i sportu.

Burmistrz Krzanowic rozdzielił 130 tys. złotych pomiędzy kluby sportowe i usługi opiekuńcze, czyli o wiele mniej niż rok wcześniej. Skąd ta rozbieżność? 

Andrzej Strzedulla wydał dwa zarządzenia w sprawie przyznania dotacji z miejskiej kasy. Wsparcie otrzymało kilka organizacji, choć dotacje są o wiele mniejsze niż rok wcześniej.

Orlik w Kuźni Raciborskiej przejdzie remont. Co się zmieni? 

Kuźniański „Orlik” znalazł się wśród 170 inwestycji dofinansowanych w ramach program modernizacji kompleksów sportowych. To jedyna miejscowość w regionie, która otrzymała środki. Jakie prace zostaną wykonane?

Miasto Rybnik rozdzieliło miliony złotych na sport. Które kluby otrzymały wsparcie?  

3 850 000 zł – to kwota, jaka rozdysponowana została w tym roku w formie grantów na potrzeby 36 rybnickich klubów sportowych.

Rybnik ma nowych, narciarskich mistrzów. Sprawdź, kto wygrał Rybnickie Zawody w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie  

W tym roku narciarze i snowboardziści ściągali się na stoku ośrodka Zagroń w Istebnej.

Wodzisław przyznał pieniądze dla klubów sportowych. SWD i Kokoszyce bez grosza. Co z Odrą? 

Wodzisławski magistrat opublikował wyniki otwartego konkursu ofert na działalność sportową. Do konkursu, jak co roku, stanęły kluby sportowe i stowarzyszenia, działające w mieście, a oceną wniosków zajęła się komisja konkursowa. Po publikacji pojawiło się kilka niespodzianek. 

Anna Hetman podzieliła pieniądze na sport w Jastrzębiu. Który klub dostał najwięcej? 

Do podziału było 3,1 mln zł. Pieniądze trafią do 9 jastrzębskich klubów sportowych.

Judocy z Rybnika będą mieć swoje rondo 

Rondo Zebrzydowickie zmienia nazwę na Rondo Olimpijskie. Na skrzyżowaniu zostaną zainstalowane symbole judo oraz tablica z nazwiskami rybnickich judoków, którzy wzięli udział w Olimpiadzie w Tokio.

Zobacz więcej