Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Józef Sosnecki: Potrzebujemy więcej działań w zakresie ochrony przeciwpowodziowej 

Z Józefem Sosneckim- sołtysem Olzy i radnym powiatowym rozmawiamy o zabezpieczeniach przeciwpowodziowych w Olzie i gminie Gorzyce oraz działaniach jakie należałoby podjąć aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców.

Biedna młodzież, odwrócone miotły i zwycięska natura. Siwak na sesji z poparciem Klimy i Lenka 

Na sesje absolutoryjne przychodzi do magistratu regularnie Bogusław Siwak miłośnik przyrody, krytyk władz i współautor wielu petycji. Uważa, że zamiast lodowiska należy w Raciborzu zbudować kładkę nad Odrą, odkupić teren pod park przy Ogrodowej i wprowadzić w centrum "tempo 30". Na sesji uzyskał słowa poparcia od Piotra Klimy i Mirosława...

Dwie kolejne działki pod budowę bloków w Kuźni Raciborskiej przekazane 

Kuźnia Raciborska przekazała dwie kolejne, a zarazem ostatnie działki pod budowę bloków, które mają powstać przy ulicy Bema. Gminę na zebraniu właścicieli Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej „Śląsk Południe” reprezentowała wiceburmistrz Sylwia Brzezicka-Tesarczyk.

Mieszkańcy Rydułtów mogą składać wnioski w ramach budżetu obywatelskiego  

Mieszkańcy Rydułtów mają możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu miasta. Jest to realna szansa zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek otoczenia.

Szkolenie z opieki osób z niepełnosprawnościami odbyło się w rydułtowskim urzędzie 

Pracownicy urzędu i jednostek miejskich mieli okazję uczestniczyć w niezwykle wartościowym szkoleniu, którego głównym tematem była opieka nad osobami z niepełnosprawnościami.

Centrum Usług Wspólnych jest coraz droższe. Radna Biskup: zapłacimy pół miliona? 

CUW to nowa jednostka organizacyjna Powiatu Raciborskiego. Miała ruszyć po wakacjach, ale wiadomo, że wystartuje nie prędzej niż 1 stycznia 2023 roku. Wierzy w nią starosta Swoboda, a opozycja wątpi w celowość tego rozwiązania.

Boisko dla Gródczanek, plac zabaw dla Rud. Co jeszcze zmieni się w sołectwach Raciborszczyzny? 

Znane są wyniki tegorocznego rozdania środków w ramach konkursu „Inicjatywa Sołecka”. Łącznie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wpłynęło 196 wniosków o udzielenie pomocy finansowej na 6 577 195,61 zł. Pomoc otrzymały 103 zadania, które opiewają na 3 989 223,56 zł.

Bożydar Nosacz: Dla mnie to nawet lepiej 

- Do zwieńczenia spektaklu zabrakło mi tylko symbolicznego pojednania dawnych towarzyszy broni - pisze Bożydar Nosacz o wizycie prezesa "Nowoczesnej" Tadeusza Wojnara w Urzędzie Miasta Racibórz.

Mieszkańcy Gorzyc zapłacą więcej za śmieci. Radni przyjęli uchwałę 

Na ostatniej sesji radni z Gorzyc przyjęli dwie uchwały związane z opłatą za śmieci. Na wspólne posiedzenie komisji, które odbyło się przed sesją przybyli również mieszkańcy. Proponowano także zmiany dla osób, które goszczą Ukraińców.

Opozycja zablokowała pieniądze na tężnię przy Warszawskiej i mapy Raciborza 

Radny Marcin Fica zarzuca prezydentom, że preferują swoje zadania nad te wskazywane przez radę. Jego wniosek, by nie dokładać środków na budowę tężni, zyskał poparcie większości (Razem i Niezależni). Nie było też zgody na nowy, turystyczny szlak miejski, proponowany przez wiceprezydenta Dawida Wacławczyka.

Urzędnicy z Kuźni Raciborskiej chcą podwyżek. Weszli w spór zbiorowy z burmistrzem 

Urzędnicy domagają się m.in. podwyższenia płacy zasadniczej oraz przyznania dodatku za pracę w warunkach szkodliwych dla pracowników prowadzących bezpośrednią obsługę petentów. O sporze zbiorowym poinformowała Organizacja Międzyzakładowa Związku Zawodowego Solidarność działająca w urzędzie i zakładzie gospodarki komunalnej i mieszkaniowej.

ParkAny nową marką na mapie Pszowa. Łaźnia zmienia się w bibliotekę [ZDJĘCIA]  

Według planu oraz zgodnie z terminami przebiegają prace nad byłej łaźni kobiecej KWK Anna który ma przemienić w bibliotekę i ośrodek pomocy społecznej. Odwiedziliśmy plac budowy, aby sprawdzić postępy prac w ciągu ostatnich miesięcy.

Sukces rodzi śmieci. W Oborze narzekają po Festiwalu Średniowiecznym 

Rekordowy pod względem frekwencji tegoroczny festiwal Drengów pozostawił po sobie nie tylko miłe wrażenia. Mieszkańcy dzielnicy, gdzie odbyła się impreza, byli poddenerwowani wielką ilością śmieci, która została po wydarzeniu. Z prośbą o wzmożoną pracę służb porządkowych przy kolejnych edycjach poprosiła prezydenta miejscowa radna Magdalena Kusy.

Młodzi chcą jeździć autobusami za darmo. Radny Klima boi się, że stracą na tym seniorzy 

Po tym jak rajcy Raciborza zwolnili z opłat za bilety autobusowe uchodźców z Ukrainy, do władz apeluje kolejna grupa mieszkańców, która nie chce płacić za przejazd. Chodzi o młodzież szkolną, reprezentowaną przez Młodzieżową Radę Miasta.

Starosta na sesji absolutoryjnej: inwestujemy gigantyczne kwoty. Opozycja: nie jest tak laurkowo 

Grzegorz Swoboda mówił, że wydatków na poziomie 200 mln zł zazdroszczą mu inni starostowie, ale musiał odpowiadać na zarzut radnego Frączka, że w starostwie zawyża się przetargi, żeby mieć nadwyżkę w budżecie. Włodarz Powiatu Raciborskiego został też zaatakowany przez szefa komisji rewizyjnej, który stwierdził, że radni PiS...

Strażakom z Markowic leje się na głowę choć mają najmłodszą remizę w Raciborzu 

Gdy pada deszcz, ochotnicy z dzielnicy Raciborza muszą podstawiać wiadra w remizie. Przecieki w dachu znajdują się w pobliżu instalacji elektrycznej i strażacy obawiają się, że w końcu dojdzie do zwarcia. - To stwarza niebezpieczeństwo. Obiekt jest stosunkowo nowy, sytuacja jest kuriozalna - mówiła na ostatniej sesji markowicka radna...

Radny Rycka wezwał naczelnika Żychskiego do honorowej dymisji z pracy w urzędzie 

Były przewodniczący komisji oświaty Rady Miasta Racibórz Paweł Rycka zabrał głos pod koniec czerwcowej sesji i zaapelował do Krzysztofa Żychskiego, by ten odszedł z wydziału edukacji. Jako powód wskazał jego zaangażowanie w wybory do władz spółdzielni mieszkaniowej Nowoczesna. Żychski przegrał rywalizację z Tadeuszem Wojnarem.

Zobacz więcej