Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uśmiechnij się, będzie dobrze - czyli pozytywny przekaz na słupach w Raciborzu

Raciborskie Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie podjęli akcję przesyłania pozytywnej energii mieszkańcom w tym trudnym dla wszystkich czasie. Na raciborskich słupach pojawiły się kolorowe plakaty informujące o akcjach kulturalno-społecznych obu instytucji oraz z pozytywnym przekazem „Uśmiechnij się, będzie dobrze”.

Uśmiechnij się, będzie dobrze - czyli pozytywny przekaz na słupach w Raciborzu

Wszystkie działania RCK mają miejsce w ramach projektu online #KULTURA Z DOSTAWĄ DO DOMU. Codziennie na facebooku i www RCK publikowane są ciekawe propozycje kulturalne m.in. warsztaty plastyczne online, wirtualne zwiedzanie galerii rzeźby, sonda z najmłodszymi o tym, co sądzą o kulturze, a także informacje polecające, co wartościowego przeczytać, czego posłuchać w wolnej chwili, prezentowani są także lokalni artyści i ich dokonania. Dla seniorów został uruchomiony specjalny telefon #kultura na łączach, pod który można zadzwonić codziennie między 12:00 a 14:00 i porozmawiać o kulturze i nie tylko.

Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca mieszkańców do utrzymywania dobrej formy i „pompowania pozytywnej energii”. W ramach tej akcji będzie realizować swoje działania w sieci, w tym m.in. e-Bieg bez Granic, o którym więcej informacji wkrótce. Do akcji przyłączyły się również Raciborek z Kropelką, które postarają się zachęcić do aktywności fizycznej na wesoło.

Zachęcamy również do wspierania raciborskich przedsiębiorców „Kupuj, zamawiaj, wspieraj LOKALNE”.

Śledź – cie wszystkie akcje na stronach facebookowych i www obu placówek:

źródło: RCK

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].