Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tylko kilka klubów wznowi treningi. Spytaliśmy kluby od klasy okręgowej wzwyż

Od 4 maja będzie można trenować w grupach do sześciu osób na obiektach z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym. Sprawdziliśmy, które kluby podejmą się trenowania w specyficznych warunkach. Na tak są między innymi: Unia Turza Śląska i Czarni Gorzyce, jednak zdecydowana większość wciąż nie podjęła decyzji. 

Tylko kilka klubów wznowi treningi. Spytaliśmy kluby od klasy okręgowej wzwyż
 • GKS Jastrzębie (I liga): Jan Woś - Przebywamy obecnie na dwutygodniowej kwarantannie, więc nie możemy trenować. Zaraz po tym zgodnie z wytycznymi mamy wrócić do treningów. Wszystko jest podporządkowane pod wznowienie ligi z końcem maja lub początkiem czerwca.
 • ROW 1964 Rybnik (III liga): Roland Buchała - Nie podejmujemy ryzyka. Piłkarze dostaną rozpiski treningowe i będą one się odbywały indywidualnie.
 • Unia Książenice (IV liga): Sebastian Jarosz - Decyzje odnośnie wznowienia treningów nie zapadły. Wszystko jest w trakcie uzgadniania.
 • Decor Bełk (IV liga): Adam Teper - Czekamy na wytyczne MOSiRu, jak treningi mają wyglądać biorąc pod uwagę obostrżenia. Przymierzamy się do wznowienia treningów, ale nadal czekamy na decyzję.
 • Odra Wodzisław (IV liga): Adam Burek - Oficjalną decyzję podejmiemy jutro, ale najpewniej zaczekamy do 11 maja na decyzje Śląskiego Związku Piłki Nożnej a propos wznowienia grania w piłkę. Chcemy wiedzieć do czego mamy się przygotowywać. Na ten moment za duża odpowiedzialność, żeby trenować tylko dla swojej formy fizycznej.
 • Odra Centrum Wodzisław (IV liga): Roman Zieliński - Na razie nie będziemy trenować. Czekamy do 11 maja. Dopóki nie będzie zielonego światła to nie zaczniemy treningów.
 • Unia Turza Śląska (klasa okręgowa): Zbigniew Adamczyk - Będziemy trenowali od poniedziałku drużyną seniorów. Będą to treningi w dwóch, trzech grupach po 45 minut.
 • Naprzód Borucin (klasa okręgowa): Jerzy Halfar - Nie podjęliśmy decyzji. Od poniedziałku na pewno nie ruszymy.
 • LKS Krzyżanowice (klasa okręgowa): Waldemar Drobny - Chcemy wznowić ale juniorami. Do 11 maja wstrzymujemy się z seniorami.
 • Forteca Świerklany (klasa okręgowa): Wojciech Dzierżenga - Raczej nie. Wszystko uzależnione jest od decyzji odgórnych.
 • LKS Tworków (klasa okręgowa): Daniel Huptaś - Raczej nie. To nie ma sensu. Wiem, że młodsze grupy mają ruszyć z treningami w przyszłym tygodniu i na to jesteśmy gotowi.
 • LKS 1908 Nędza (klasa okręgowa): Gerard Przybyła - Na chwilę obecną nie. Czekamy na wytyczne z Ministerstwa Sportu i sanepidu. Po 11 maja raczej zaczniemy, a dzieci zaczną trenerować jak ponownie ruszy szkoła. Orlik także będzie czynny dopiero od wznowienia zajęć w szkołach.
 • Unia Racibórz (klasa okręgowa): Jarosław Rachwalski - Ustalamy z trenerami i podejmiemy decyzję. 4 maja na pewno nie ruszymy. Zaczniemy trenować po 11 maja. Jak poznamy konkretne wytyczne to zrobimy następne kroki. Póki co, to każdy trenuje we własnym zakresie.
 • Polonia Marklowice (klasa okręgowa): Krzyszytof Turek - Chcemy spróbować, bo wszystkich już roznosi. Muszę porozmawiać z dyrektorem ośrodka. Będziemy starali się dostosować do wytycznych i we wtorek prawdopodobnie ruszymy z treningami.
 • Dąb Gaszowice (klasa okręgowa): Wojciech Kubek - Są plany, żeby seniorzy ruszyli od 12 maja na zasadzie dobrowolnego uczestnictwa. Od 4 maja prawdopodobnie ruszą grupy młodzieżowe. Trzymamy rękę na pulsie.
 • Czarni Gorzyce (klasa okręgowa): Piotr Hauder - Ruszamy 4 maja. Jesteśmy podzieleni na grupy. Jedna poranna, dwie popołudniowe. Treningi 60-minutowe. Chcemy zarażać innych, ale dobrym sportowym duchem.
 • Płomień Połomia (klasa okręgowa): Leszek Woryna - Decyzja dopiero zapadnie, ale raczej nic z tego nie będzie. Trener podejmie decyzję. Dużo od nas chłopaków pracuje na kopalni, a wiadomo co się teraz tam dzieje. Przypuszczam, że chłopcy nie będą chcieli trenować.
 • Polonia Łaziska (klasa okręgowa): Tomasz Sosna - Na ten moment nie będziemy trenować.
 • Silesia Lubomia (klasa okręgowa): Danuta Matuszek - Nie uzgadnialiśmy jeszcze co dalej. Muszę dostać wytyczne. Jeżeli wznowimy rozgrywki od sierpnia, to zaczniemy niebawem trenować. Jeśli nie, to każdy będzie mógł trenować na własną odpowiedzialność. Rozpoczęcie teraz treningów to są koszta, a teraz na każdą złotówkę musimy patrzeć trzy razy. Przede wszystkim bezpieczeństwo.
 • Pierwszy Chwałowice (klasa okręgowa): Łukasz Wojaczek - Czekamy na komunikat. Raczej wznowimy w przyszłym tygodniu, bo wyczekujemy z niecierpliwością.
 • MKS Czerwionka (klasa okręgowa): Piotr Sowicz - Zastanowimy się. Póki co decyzji brak.
 • ROW II 1964 Rybnik (klasa okręgowa): Roland Buchała - Podobnie jak w przypadku III ligi.
 • Granica Ruptawa (klasa okręgowa): Artur Nowak - Czekamy na decyzję Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Chcemy trenować, ale rzucić wszystko na jedną szalę to łatwo, a konsekwencje mogą być bolesne.
 • Rymer Rybnik (klasa okręgowa): Adam Roezner - Planujemy wrócić. Czekam na wytyczne rządu. Zawodnicy są w gotowości i podzieleni na grupy.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kamiloo (195.238. * .160) 07.05.2020 19:20

Dziś już wiemy że dobrze było nie zaczynać...

~Maccc (5.173. * .91) 04.05.2020 13:12

Ponieważ takie są zasady przystąpienia do rozgrywek z końcem maja. Najpierw kwarantanna potem badania i treningi.

~Pytek (91.192. * .104) 04.05.2020 11:36

A dlaczego Jastrzębie przebywa obecnie na dwutygodniowej kwarantannie?

~KibicOW (46.134. * .204) 01.05.2020 17:51

Najlepsza decyzja to zaczekać do 11 maja!!

~Rozsądnyinaczej (37.248. * .153) 01.05.2020 11:46

Moim zdaniem grupy młodzieżowej też nie powinny trenować Skoro nie mogą chodzić do szkoły to na trening tym bardziej! W szkole będą się zarazac a na boisku nie? Bez sensu Wiem że im trudno ale to chyba za wcześnie tym bardziej że dzieci przechodzą bezobjawowo ale chyba muszą wrócić do domu po treningu a tam rodzice rodzeństwo dziadkowie itd. Pozdro dla wszystkich

~Trener (83.10. * .61) 30.04.2020 21:07

Jak widać działacze i trenerzy słusznie podejmują rozsądną decyzję .Po 11 maja będziemy podejmować decyzje .