Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Górnik Zabrze Mistrzem Polski juniorów. Zagra w Lidze Młodzieżowej [AKTUALIZACJA]

Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów i Juniorek zostały oficjalnie zakończone. PZPN postanowił przyznać tytuł Mistrza Polski juniorów Górnikowi Zabrze. Drużyna Górnika dzięki temu zagra w następnym sezonie w europejskim pucharze - Lidze Młodzieżowej.

Górnik Zabrze Mistrzem Polski juniorów. Zagra w Lidze Młodzieżowej [AKTUALIZACJA]
Fot. Górnik Zabrze

W Centralnej Lidze Juniorów rozegrano tylko 17 z 30 zaplanowanych kolejek. Na pierwszym miejscu znalazł się Górnik Zabrze, który na fotel lidera wskoczył - kosztem Legii Warszawa - w ostatnim meczu przed przerwaniem rozgrywek! Wygrana 2:1 z Lechem Poznań może dać zabrzanom tytuł mistrza Polski juniorów (zadecyduje o tym Komisja ds. Nagłych PZPN), a na pewno da udział w Lidze Młodzieżowej. PZPN podjął już decyzję, że śląski zespół - którego trenerem jest Jan Żurek - zostanie zgłoszony do pucharu, który jest odpowiednikiem seniorskiej Ligi Mistrzów.

W Lidze Młodzieżowej występują 32 kluby, których zespoły seniorskie awansowały do Ligi Mistrzów oraz 32 mistrzów z krajów, które są najwyżej sklasyfikowane w rankingu UEFA. Górnik wystartuje w ścieżce mistrzowskiej. Składa się ona z dwóch rund (w każdej mecz i rewanż). Jeśli klub z Zabrza przejdzie dwóch rywali to trafi do strefy barażowej. W niej zmierzy się z zespołem z drugiego miejsca fazy grupowej Ligi Młodzieżowej. Zwycięzca awansuje do 1/8 tych rozgrywek, gdzie czekać już będzie ośmiu zwycięzców grup. Pucharu broni FC Porto. Portugalczycy w poprzednim sezonie pokonali 3:1 Chelsea FC.

Jednocześnie podjęto decyzję, że rozgrywki w kolejnym sezonie rozpoczną się w tym samym składzie - nie będzie spadków i awansów. To dobra decyzja dla innego zabrzańskiego klubu - Gwarka - który zajmował przedostatnie miejsce, oznaczające degradację. Ponadto, w następnych rozgrywkach będzie mogło jednocześnie przebywać na boisku po czterech zawodników o rok starszych niż wymagany limit.

Wprowadzone zasady obowiązywać będą też w Centralnej Lidze Juniorek, w której występowały trzy zespoły z regionu - SWD Wodzisław Śląski (4. miejsce), TS ROW Rybnik (8.) i KKS Zabrze (10.).


AKTUALIZACJA:

Pierwsze miejsce w tabeli i tytuł Mistrza Polski CLJ U-18 zdobył Górnik Zabrze, a kolejne miejsca na podium zajęły kolejno Legia Warszawa i Zagłębie Lubin.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].