środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Ewelina Kamczyk czwarty raz z rzędu królową strzelczyń

23.05.2020 14:59 | 0 komentarzy | kozz

Piłkarka z Krzyżanowic koło Raciborza, zawodniczka Mistrza Polski Górnika Łęczna po raz czwarty z rzędu została najlepszą strzelczynią Ekstraligi kobiet. Jej Górnik obronił tytuł mistrza Polski. Sezon został zakończony przedwcześnie ze względu na pandemię koronawirusa.

Ewelina Kamczyk czwarty raz z rzędu królową strzelczyń
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Górnik w sezonie 2019/20 rozegrał dwanaście meczów w których zgromadził 34 punkty wyprzedzając drugi w tabeli Medyk Konin o 9 punktów. Tyle samo ma zajmujący trzecią lokatę zespół Czarnych Sosnowiec. Zespołom Medyka i Czarnych zostaną przyznane srebrne medale i tytuł wicemistrzyń Polski.

24-letnia Kamczyk już po raz czwarty z rzędu sięgnęła po tytuł najlepszej strzelczyni Ekstraligi kobiet. Pierwszy raz triumfowała w sezonie 2016/17 zdobywając 29 goli, rok później strzeliła ich 35, natomiast w poprzednim sezonie także miała 35 trafień. W obecnym właśnie zakończonym Kamczyk udało się pokonać bramkarki rywalek 22 razy w 12 meczach. Wyprzedziła drugą w zestawieniu Nikolę Karczewską z Górnika (13) i trzecią Natalię Chudzik z Medyka (12). Tuż za podium znalazła się piłkarka z Cyprzanowa reprezentująca Czarne Sosnowiec - Dżesika Jaszek (10). Wynik z pewnością byłby bardziej okazały gdyby nie kontuzja zawodniczki.

Na dniach Komisja ds. Nagłych przy Polskim Związku Piłki Nożnej ma zatwierdzić zakończenie sezonu w Ekstralidze kobiet.