środa, 15 lipca 2020

imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

RSS

Mecze Piasta i Górnika obejrzy pół Europy

26.05.2020 10:03 | 0 komentarzy | kozz

Już w najbliższy weekend wracają po przerwie spowodowanej pandemią rozgrywki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, a wraz z nią mecze Piasta Gliwice i Górnika Zabrze. Co prawda z trybun nie zobaczą ich kibice, ale... przed telewizorami obejrzy je pół Europy.

Mecze Piasta i Górnika obejrzy pół Europy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W związku z tym, że Polska jest jednym z pierwszych krajów w którym na boiska ekstraklasy wrócą piłkarze, naszą rodzimą ligą zainteresowały się telewizje z innych państw w których rozgrywki jeszcze nie ruszyły lub w ogóle w tym sezonie nie ruszą.

Na tym skorzystała także liga białoruska, która przez cały okres pandemii nie zawiesiła rozgrywek. Przed tygodniem z kolei wróciła do gry niemiecka Bundesliga. Polska Ekstraklasa ruszy w najbliższy weekend.

Prawa transmisyjne Ekstraklasy zostały sprzedane już do 18 krajów. Mecze polskiej ligi będą mogli obejrzeć kibice z Austrii, Danii, Grecji, Irlandii, Izraela, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i krajów leżących na Bałkanach. Umowy bliskie sfinalizowania dotyczą Włoch i... Korei Południowej.

To spora promocja dla rozgrywek ligowych w Polsce. Poziom ligi jak pokazują występy naszych klubów w europejskich pucharach nie jest powalający, ale na tyle wystarczający, żeby w tym trudnym czasie zainteresować telewizje z innych europejskich krajów.

Najbliższe naszemu regionowi kluby z Zabrza i Gliwic swoje pierwsze mecze po przerwie rozegrają 30 maja. Górnik Zabrze zagra w Łodzi z ŁKS-em, a Piast Gliwice podejmie u siebie Wisłę Kraków.

Piast Gliwice broni tytułu mistrzowskiego. Na jedenaście kolejek przed końcem zajmuje pozycję wicelidera ze stratą ośmiu punktów do prowadzącej Legii Warszawa. Z kolei Górnik Zabrze będzie się bronił przed spadkiem z Ekstraklasy. Obecnie zajmuje dwunaste miejsce z przewagą siedmiu punktów nad będącą na miejscu spadkowym Koroną Kielce.