Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Koniec sezonu piłkarskiego – cz. 4

Ostatnią grupą beniaminków jest sześć drużyn, które zajęły miejsca premiowane awansem z raciborskiej i rybnickiej C klasy. Do grona tego należą zespoły: LKS Zabełków, KS Pietraszyn, LKS Pstrążna, LKS Adamowice, Odra Wodzisław Śląski II i KS 27 Gołkowice. Zapraszamy do lektury.

Koniec sezonu piłkarskiego – cz. 4

C klasa – grupa 1 (Podokręg Racibórz)

Bardzo udana runda jesienna pozwoliła seniorom LKS Zabełków z pozycji lidera zameldować się w raciborskiej B klasie. – Zacznę tak, jak to mam w zwyczaju „brawo drużyna!”. Awans, który osiągnęliśmy to przede wszystkim zasługa piłkarzy, chociaż wiem, że nie udałby się bez wsparcia całego zarządu, głównie prezesa Tomasza Gliśnika oraz sympatyków naszego klubu. Z tego miejsca chciałbym Wam wszystkim serdecznie podziękować. Piłkarze, dziękuję Wam za swoje zaangażowanie, determinację, ciężką pracę na treningach oraz wspaniałą atmosferę w szatni. Od samego początku sezonu mieliśmy jasno określony cel, który osiągnęliśmy kończąc rozgrywki na fotelu lidera. Mam nadzieje, że to dopiero początek naszej przygody i wierzę w to, że jeszcze nieraz będziemy świętować wspólny sukces – stwierdził trener Patryk Szymik. Kadrę zespołu tworzyli: Wojciech Bednarczyk, Arkadiusz Blokesz, Adam Bujko, Kamil Ćwik, Adrian Dawid, Adam Derkowski, Przemysław Gieglis, Krzysztof Grzegorczyk, Tomasz Hiltawski, Damian Jaśkowiak, Tomasz Klim, Rafał Kolar, Rafał Lubszczyk, Paweł Maciąg, Krzysztof Mazur, Krystian Mazurek, Kamil Pacha, Sebastian Pająk, Tomasz Podgórski, Łukasz Pieroń, Mirosław Sypień, Adrian Tomański, Patryk Warzeszka, Kacper Wojtala i Łukasz Wowra. Ponadto: Adam Wolnik – kierownik drużyny.

Dość nieoczekiwanie, bo bez rozegrania dodatkowych meczów barażowych, bezpośredni awans uzyskała również ekipa seniorów KS Pietraszyn. – Jestem bardzo zadowolony, że działacze powierzyli mi prowadzenie zespołu. Bez żadnego doświadczenia debiutowałem na ławce trenerskiej, dlatego radość jest ogromna, bo po ośmiu latach przerwy znów awansowaliśmy. Mimo, że sezon zakończył się w niecodziennych okolicznościach, graliśmy dobrą piłkę, a chłopcy walczyli o każdy centymetr boiska. Plan na przyszłość jest ambitny, ponieważ nie chcemy grać tylko o utrzymanie, ale przede wszystkim rywalizować o wyższe cele i dopiero liga pokaże, gdzie nasze miejsce. Bardzo chciałbym podziękować działaczom, gospodarzowi obiektu, kibicom, sponsorom i oczywiście całej drużynie – dodał grający trener Grzegorz Świenty. Kadrę zespołu tworzyli: Łukasz Ottawa, Roman Sonnek, Mariusz Banaś, Mateusz Cuber, Mateusz Duda, Adam Czerny, Patryk Hasse, Oskar Jasiak, Dawid Juraszek, Kamil Jureczka, Szymon Jureczka, Mariusz Kopiec, Sebastian Krautwurst, Dawid Kotula, Michał Janoch, Paweł Krzemień, Adam Kucza, Daniel Lubszczyk, Mateusz Nowak, Szymon Plura, Krystian Polednik, Patryk Szyra, Robert Utrata, Marcel Widriński, Denis Zięć i Krystian Stasiowski. Ponadto: Daniel Strzeduła i Wojciech Pawłowski – kierownicy drużyny, Adrian Krautwurst – opieka medyczna.

TABELA KOŃCOWA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Zabełków (s)123141:15
2.Pietraszyn122635:24
3.Tworków II122430:17
4.Buków (s)122343:32
5.Rogów II (s)122129:18
6.Cyprzanów122027:22
7.Studzienna II (n)121630:24
8.Owsiszcze II121417:30
9.Wojnowice121224:27
10.Olza121117:25
11.Bolesław121112:26
12.Brzezie II (n)12921:29
13.Bojanów12112:49

(n) – nowa drużyna, (s) – spadkowicz.


C klasa – grupa 2 (Podokręg Racibórz)

Zasłużony awans do wyższej klasy rozgrywkowej zdobyli seniorzy LKS Pstrążna, którzy jesienią wygrywali prawie wszystko, co było możliwe. – Chciałbym zacząć od tego, że miniony sezon był inny od pozostałych, ze względu na panującą wokół pandemię. Oczywiście bardzo cieszymy się z awansu, aczkolwiek większą satysfakcję sprawiłoby nam dokończenie rywalizacji sportowej. Dziękuję wszystkim moim zawodnikom, ale także pozostałym osobom, które poza boiskiem angażowały się w działalność klubu, szczególnie prezesowi Zbigniewowi Korbelowi. Jeśli chodzi o nadchodzący sezon to pragnę, abyśmy zaliczyli go w całości, czyli od pierwszego do ostatniego meczu bez kontuzji – powiedział trener Marcin Adam. Kadrę zespołu tworzyli: Adrian Chrząszcz, Michał Biczysko, Dawid Weideman, Karol Krakowczyk, Michał Herman, Jacek Rapacki, Szymon Sitko, Kamil Dziwoki, Artur Kosik, Patryk Majchrzak, Adam Kasparek, Mariusz Krakowczyk, Robert Weideman, Robert Kuczmaszewski, Tomasz Karkoszka, Zbigniew Zdrzałek, Łukasz Błanik, Łukasz Piątek, Daniel Kołatek i Łukasz Wystyrk. Ponadto: Jarosław Piątek – kierownik drużyny, Wojciech Kołatek – opieka medyczna.

Drugi bonus w postaci awansu o szczebel wyżej, otrzymał zespół seniorów LKS Adamowice, który także bez spotkań barażowych został niespodziewanie premiowany. – Uważam, że po pechowym spadku, mamy teraz szczęśliwy powrót do raciborskiej B klasy. Wywalczyliśmy awans z drugiego miejsca i w dodatku z małą stratą do lidera. Jest to zasługa i praca całej drużyny oraz wielu osób, które działają na rzecz lokalnego sportu. Drużyna w 99% to zawodnicy z Adamowic i za ten sukces trzeba im szczególne podziękować – wyznał trener Mirosław Piela. Kadrę zespołu tworzyli: Łukasz Bochenek, Robert Czogała, Karol Frank, Marcin Frank, Kamil Gwóźdź, Piotr Grzybek, Paweł Grzybek, Paweł Hajok, Oliver Ilka, Grzegorz Klima, Sebastian Kokot, Krzysztof Kręcichwost, Andrzej Marek, Dawid Niewrzoł, Paweł Niewrzoł, Mateusz Stoś, Szymon Teodorowicz, Dawid Urbaniec, Bogusław Zientek, Daniel Zientek i Sebastian Zientek.

TABELA KOŃCOWA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Pstrążna123353:11
2.Adamowice (s)123154:19
3.Nędza II (n)122745:18
4.Ocice Racibórz (s)122636:18
5.Dzimierz122234:17
6.Ruda Kozielska (s)122232:20
7.Czernica II121633:34
8.Babice121323:42
9.Płonia Racibórz121324:30
10.Rudy II (n)121221:35
11.Nowa Wieś II (n)12925:46
12.Kuźnia Raciborska II (n)12618:43
13.Siedliska1203:68

(n) – nowa drużyna, (s) – spadkowicz.


C klasa (Podokręg Rybnik)

Drugi zespół Odry Wodzisław Śląski nie miał sobie równych i bez najmniejszych problemów zapewnił sobie awans do rybnickiej B klasy. – Decyzja o powstaniu drugiej drużyny okazała się słuszna. Zawodnicy przez ten czas utrzymywali rytm meczowy, po urazach szybciej wracali do odpowiedniej dyspozycji, a przede wszystkim kilku młodych graczy w zimowym okresie przygotowawczym przebiło się do pierwszej drużyny, co jest dla nas bardzo ważne. Zrealizowaliśmy cel, jakim był awans, który pozwoli nam na jeszcze lepszą pracę z młodzieżą. Było dość trudno, aby zmobilizować wszystkich na rywalizację w tak niskiej klasie rozgrywkowej, ale to konieczna droga do rozwoju młodych piłkarzy, mających w niedalekiej przyszłości stanowić o obliczu pierwszej drużyny. Dziękuję wszystkim za poświęcenie. Założyliśmy, że w przyszłym sezonie chcemy awansować do rybnickiej A klasy – podsumował trener Adam Burek. Kadrę zespołu tworzyli: Piotr Dudzik, Patryk Dudziński, Artur Grzechynka, Paweł Juraszczyk, Mateusz Kasprzyk, Kacper Malinowski, Patryk Riabowski, Joel Bryan Rodriguez, Mouhamadou Sadio, Piotr Szymiczek, Damian Tarka, Maciej Kacperski, Jakub Lichoń, Dawid Reguła, Igor Wojtala, Robert Majeranowski, Jakub Białas, Filip Franiczek, Michał Rycka, Tomasz Kabut i Szymon Szydłowski. Ponadto: Łukasz Biliński – drugi trener, Grzegorz Smiatek – trener bramkarzy, Agnieszka Szybis – trener przygotowania motorycznego, Jacek Gorczyca – dyrektor sportowy, Jan Brocki – kierownik drużyny, Sebastian Blazy – fizjoterapeuta, Kamil Sobala – rzecznik prasowy.

Ostatnim beniaminkiem z pozycji wicelidera, gwarantującej jednocześnie bezpośredni awans, została ekipa seniorów KS 27 Gołkowice. – Ogólnie ujmując runda jesienna była dla nas udana. Chłopcy dali z siebie wszystko, bo grali z sercem. Na tym poziomie każdy mecz jest inny i nikogo nie można lekceważyć. Odra Wodzisław Śląski była poza zasięgiem innych drużyn, dlatego jesteśmy zadowoleni z wywalczonego awansu. Dziękuję moim podopiecznym za powrót do B klasy, od bramkarza po ostatniego piłkarza włącznie. Mam nadzieję, że nikt nas nie opuści, a gdyby udało się wzmocnić dwoma lub trzema zawodnikami, to wtedy jestem spokojny o naszą przyszłość – zakończył trener Witold Wawrzyczek. Kadrę tworzyli piłkarze: Kamil Baranek, Łukasz Borawski, Szymon Brzoza, Jarosław Chwedoruk, Olaf Czyż, Sebastian Gatner, Damian Grabiec, Karol Grabiec, Piotr Hendryszak, Adam Hojka, Paweł Kranc, Kamil Kurpisz, Szymon Kuśka, Dawid Łaski, Marek Matloch, Dawid Mrozek, Piotr Syrek, Wojciech Syrek, Wojciech Szuła i Damian Wojtoń. Ponadto: Eugeniusz Lincner – kierownik drużyny, Henryk Sternadel – gospodarz obiektu.

TABELA KOŃCOWA

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Odra Wodzisław Śl. II (n)133694:16
2.Gołkowice (s)133170:24
3.Jejkowice II132743:39
4.Zwonowice132556:29
5.Szeroka (s)132242:42
6.Skrbeńsko122140:26
7.Forteca Świerklany II (n)132032:25
8.Ruptawa II (n)131730:35
9.Polaris Żory131219:45
10.Czerwionka II131026:62
11.Krostoszowice II13924:59
12.Jastrzębie-Bzie13821:41
13.Rój13716:70

(n) – nowa drużyna, (s) – spadkowicz.


Uwaga! W przyszłym tygodniu ukaże się materiał, pt. „Koniec sezonu piłkarskiego – część 5”, który zawierał będzie informacje dot. rozgrywek juniorów.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].