Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia wygrała z Czernicą w debiucie Plizgi

Przy Srebrnej Unia Racibórz zmierzyła się w meczu kontrolnym z Zameczkiem Czernica. Obie drużyny będą w zbliżającym się sezonie mierzyć o ligowe punkty w klasie okręgowej. Dla Dawida Plizgi ten mecz był debiutem w roli szkoleniowca Unii. 

Unia wygrała z Czernicą w debiucie Plizgi
25-letni Zaza Sabiashvili może być solidnym wzmocnieniem kadry raciborskiej Unii

Unia w której składzie zabrakło m.in. Pawła Woniakowskiego i Bogusława Sobka przystąpiła do meczu bardzo niemrawo. Gra wyglądała niepewnie, piłka toczyła się wolno i w zasadzie o pierwszych 30 minutach można zapomnieć. Więcej animuszu w szeregach Unii pojawiło się po pierwszym trafieniu. Na skrzydle przedarł się testowany Gruzin Zaza Sabiashvili podał do Marcina Ośliźloka, a ten pewnie skierował piłkę do bramki. Ośliźlok na dniach zostanie nowym piłkarzem Unii. Napastnik przed przerwą wpisał się jeszcze raz na listę strzelców. Dośrodkowywał Dawid Migus, a Ośliźlok tym razem głową pokonał czernickiego bramkarza. 

Tuż po przerwie Ośliźlok został sfaulowany przez golkipera Zameczku w polu karnym i sam poszkodowany podszedł do strzału z jedenastu metrów. Tym razem górą był bramkarz przyjednych, który spokojnie wyłapał strzał po ziemi. W drugiej połowie mecz był żywszy, a Unia miała mnóstwo sytuacji do zdobycia gola, większość z nich w kiepskim stylu marnowała. Mimo wielu pudeł jedną z akcji jeszcze raz udało się zamienić na bramkę. Sabiashvili odebrał piłkę rywalowi i podał do Kevina Gawlika, który zmienił Ośliźloka. Gawlik oddał bardzo dobry strzał i piłka powędrowała pod poprzeczkę. Po wprowadzeniu rezerwowych jakość nieco spadła w efekcie Zameczek zdobył dwa gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Łukasz Gembalczyk, następnie Arkadiusz Sokołowicz. Efektownego gola dla Unii mógł jeszcze zdobyć Sabiashvili, który dośrodkowanie z rzutu rożnego nożycami próbował zamienić na bramkę - piłka jednak leciała wprost w golkipera i ten intuicyjnie obronił strzał Gruzina. Unia Racibórz wygrała z Zameczkiem Czernica 3:2. 

Unia Racibórz - Zameczek Czernica 3:2 (2:0)

Marcin Ośliźlok 33., 43., Kevin Gawlik 66. -  Łukasz Gembalczyk 79., Arkadiusz Sokołowicz 85.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~żenada (188.137. * .235) 05.07.2020 23:05

Non stop Unia, w okregówce jest 20 drużyn, a tu cały czas tylko o Unii. Coraz nudniejsze te nowiny.

~Kibiccc (89.151. * .48) 05.07.2020 12:20

Brawo Unia w tym roku bijemy się o 4 ligę

~politycznyzanawca (188.146. * .81) 05.07.2020 10:43

No i super, teraz trzeba seniorów wzmocnić, ale mam nadzieję że docelowo Unia będzie oparta głównie o swoich wychowanków?