Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Okręgówka zostanie podzielona na podgrupy. W czwartek decyzja w jaki sposób

W związku z niedokończonym poprzednim sezonem aż 20 drużyn przystępuje do rozgrywek rybnicko-raciborskiej klasy okręgowej. Z tego względu Śląski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o podzieleniu sześciu grup klas okręgowych na podgrupy.

Okręgówka zostanie podzielona na podgrupy. W czwartek decyzja w jaki sposób

W klasach okręgowych każda grupa, podzielona została na dwie podgrupy. Taki podział dotyczy także grupy rybnicko-raciborskiej. W każdej podgrupie w pierwszej rundzie zespoły w systemie każdy z każdym rozegrają mecz i rewanż (18 kolejek). W drugiej rundzie cztery najlepsze zespoły z każdej podgrupy zmierzą się w grupie mistrzowskiej bez zaliczenia punktów z I rundy. "Mistrzowie" na wiosnę będą rywalizowali o awans systemem każdy z każdym - mecz i rewanż (14 kolejek). Pozostałe drużyny zagrają o utrzymanie z drużynami, którymi nie spotkały się w pierwszej rundzie, z której punkty zostaną zachowane (12 kolejek). W grupie Racibórz-Rybnik spadnie 5 drużyn, ale liczba spadkowiczów może ulec zmianie w zależności od liczby spadających z wyższych klas. W sezonie 2021/2022 każda grupa ma liczyć 16 drużyn.

W przypadku grupy Rybnik-Racibórz w czwartek będą rozpatrywane trzy warianty podziału na podgrupy, a zaraz po ustaleniu, ma zostać stworzony terminarz.

Najprawdopodobniej w rybnicko-raciborskiej okręgówce będziemy mieli podział na podokręgi, a więc:

  • Gr. 1: KS 1905 Krzanowice, Naprzód Borucin, LKS Krzyżanowice, LKS Tworków, Silesia Lubomia, Czarni Gorzyce, Unia Racibórz, Zameczek Czernica, LKS 1908 Nędza i Dąb Gaszowice.
  • Gr. 2: Granica Ruptawa, Polonia Łaziska, Gwiazda Skrzyszów, Płomień Połomia, MKS Czerwionka, Rymer Rybnik, Pierwszy Chwałowice, Forteca Świerklany, Polonia Marklowice i MKS Radziejów-Popielów.

Drugim wariantem jest podział na północ i południe, wówczas grupy wyglądałyby prawdopodobnie w ten sposób:

  • Gr. 1 (północ): Unia Racibórz, Zameczek Czernica, LKS 1908 Nędza, Dąb Gaszowice, MKS Czerwionka, Rymer Rybnik, Pierwszy Chwałowice, Forteca Świerklany, Polonia Marklowice, MKS Radziejów-Popielów.
  • Gr. 2 (południe): KS 1905 Krzanowice, Naprzód Borucin, LKS Krzyżanowice, LKS Tworków, Silesia Lubomia, Czarni Gorzyce, Granica Ruptawa, Polonia Łaziska, Gwiazda Skrzyszów, Płomień Połomia.

Jest jeszcze trzeci wariant, ale jest on utrzymany w tajemnicy.

Niezależnie od tego jak kluby zostaną podzielone, jedno jest pewne - w rundzie jesiennej czekać nas będzie 18 kolejek, natomiast wiosną w grupie mistrzowskiej 14 kolejek, a w grupie spadkowej 12. Początek sezonu zaplanowano na 25 lipca.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Polityka (94.254. * .74) 08.07.2020 23:27

Niestety Prezes Paulus chroni swoje obecnie bardzo slabe druzyny z Podokregu Rybnik gdyz ma silna pozycje w Katowicach. Raciborskich dzialaczy i kluby Prezes Kula traktuje jak śmieci.

~sssddssd (5.184. * .177) 08.07.2020 16:21

O podziale grup powinny decydować miejsca z ostatniego sezonu. Tzn. do jednej grupy miejsca 2 i 16 do drugiej grupy 3 i 15 tak do wyczerpania zasobów. Nie powinno się kierować położeniem, bo tu wszędzie blisko. Czy oni tam myślą???

~Kibic324 (188.146. * .227) 08.07.2020 14:37

Zgadzam się z tym o prezesie Kuli i wyborach w Podokręgu Racibórz...smiech na sali, nigdy nic tam się nie zmieni...

~Tragedia (94.254. * .74) 08.07.2020 13:37

Zapowiada sie ze Podokreg Raciborz znowu zostanie oszukany. Mocne (co pokazuje tabela z poprzedniego sezonu) druzyny z Podokregu Raciborz maja grac z sobą w grupie, a dużo slabsze i rozpadajace sie ekipy z Podokregu Rybnik takze w swojej grupie. Zrobili reforme okregowek by Rybnik-Raciborz byl jedna okregowka, za co zaplaciły glownie ekipy z Podokregu Raciborz niesprawiedliwymi spadkami, a teraz znowu chcą tworzyć z tej okregowki 2 grupy tzw A klase +. Wszystkiemu winny jest Prezes Kula w Katowicach ktory w Raciborzu nawet dzialaczom nie da wybrac innego kandydata na Prezesa Podokregu, niźż on wskaże. Żenada totalna.

~asasas (157.25. * .236) 08.07.2020 13:20

Kolejny poroniony pomysł. Jak znów minister zamknie na jesień stadiony to w następnym sezonie 24 drużyny? Bo przecież nikt spać nie może.