Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W okręgówce Racibórz i Rybnik zagrają osobno. Pary I kolejki

Termin pierwszej kolejki rozgrywek klasy okręgowej podokręgów Racibórz-Rybnik wyznaczono na 1 sierpnia.

W okręgówce Racibórz i Rybnik zagrają osobno. Pary I kolejki

Podczas rybnickiego spotkania przedstawicieli drużyn biorących w rozgrywkach ustalono, że sezon 2020/2021 w tym regionie rozpocznie się w dwóch podgrupach. W pierwszej, złożonej z drużyn Podokręgu Racibórz na inaugurację zmierzą się: KS 1905 Krzanowice - LKS Krzyżanowice, LKS Tworków - Dąb Gaszowice, Silesia Lubomia - Zameczek Czernica, LKS 1908 Nędza - Unia Racibórz i Naprzód Borucin - Czarni Gorzyce.

Natomiast w drugiej podgrupie, złożonej zespołów z Podokręgu Rybnik, w pierwszej kolejce zagrają: Forteca Świerklany - Pierwszy Chwałowice, MKS Czerwionka - Gwiazda Skrzyszów, Polonia Łaziska - MKS 32 Radziejów-Popielów, Granica Ruptawa - Polonia Marklowice i Płomień Połomia - Rymer Rybnik.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek I runda zostanie rozegrana na systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Po zakończeniu I rundy po 4 najlepsze drużyny z I i II grupy razem utworzą grupę mistrzowską. 8 zespołów, które do rywalizacji przystąpią z "wyzerowanym" kontem punktowym walczyć będzie o jedno miejsce premiowane awansem, grając mecz i rewanż każdy z każdym.

Pozostałe zespoły z obydwu grup utworzą grupę "spadkową", liczącą w sumie 12 drużyn. W niej zaliczone zostaną wyniki bezpośrednich meczów, a drużyny zmierzą się systemem mecz i rewanż tylko z tymi rywalami, z którymi w I rundzie nie grały. Spadek dotknie minimum 5 zespołów. Liczba spadkowiczów może się zwiększyć w przypadku spadków do tej grupy drużyn z wyższych lig.

Rozgrywki poprowadzi Podokręg Rybnik.


slzpn.katowice.pl

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Oszuści (188.137. * .235) 10.07.2020 00:06

Wszystkie drużyny które miały spaść z okręgówki Rymer, Czerwionka, Ruptawa (tylko pandemia im pomogła) zagraja z soba w jednej grupie, a te mocne niech sie bija w drugiej grupie. Brawo Panie Paulus spreparowania rozgrywek, Czarek Rajca i reszta kumpli bede Panu wdzieczni, tylko czy moralnie cos Pana nie kuje, zrobic taki przekręt. Z takim Prezesem jak Ekiert, Racibórz zawsze bedzie oszukany.

~żenadatotalna (94.254. * .175) 09.07.2020 23:24

Prezesi niestety nic nie mieli do powiedzenia, gdyby wiedzieli ze tak ich potraktuja, wielu by nie przyjechalio na taka paranoje, szkoda czasu. Paulus uchronil swoje rozpadajace sie kluby przed kompromitacja, a Ekiert siedzial i kiwal glowa. Kula pluje w twarz klubom z Raciborza i nikt nic nie moze z tym czlowiekiem zrobic.

~sssddssd (157.25. * .236) 09.07.2020 22:09

Kto się zgodził na taki podział? Przecież to porażka. Czy prezesi klubów mieli cokolwiek do powiedzenia?

~Aaaaa (188.146. * .240) 09.07.2020 21:57

Nie zdradził on siedział jak mumia i nic się nie odzywał patalach

~Jb21345 (10.0. * .36) 09.07.2020 21:45

To wydymali drużyny raciborskie. przecież Rybnik oprócz drużyny z Świerklan nie miałyby prawa grać w grupie mistrzowskiej. A tak mają 4 miejsca pewne.

~puzel (91.192. * .101) 09.07.2020 20:45

Ja mam pytanie do redakcji Nowin czy kibice gości będą przyjmowani na meczach?

~żenadatotalna (94.254. * .175) 09.07.2020 20:38

Ustawka Kuli i Paulusa perfekcyjna. Ekiert kolejny raz zdradził druzyny Podokregu Raciborz. Parodia jak w komunie.