Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Biało-czerwoni wracają na parkiet

Jutro i w czwartek pierwsze mecze w 2020 roku rozegra siatkarska reprezentacja Polski. Biało-czerwoni w Zielonej Górze zmierzą się towarzysko z Niemcami.

Biało-czerwoni wracają na parkiet

Pandemia koronawirusa sprawiła, że w 2020 roku nie odbędzie się żadna z zaplanowanych międzynarodowych imprez, w których udział wziąć miała siatkarska reprezentacja Polski. Odwołana została Liga Narodów, a Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone zostało na przyszły rok. W efekcie wiele reprezentacji zrezygnowało ze zgrupowań podczas sezonu reprezentacyjnego.

Inaczej sytuacja miała się z prowadzoną przez Vitala Heynena siatkarska reprezentacja Polski. Biało-czerwoni mają za sobą dwa zgrupowania w Spale. Podczas pierwszego, które odbyło się na początku czerwca dużą wagę przykładano do integracji grupy, która w przyszłym roku walczyć ma o olimpijski medal oraz pozwolono zawodnikom w delikatny sposób wrócić do rytmu treningowego po ponad dwumiesięcznej przerwie jaką mieli od momentu zawieszenia ligowych rozgrywek. Drugie zgrupowanie, które miało miejsce na początku lipca miało bardziej siatkarski charakter, a powołani do kadry zawodnicy trenowali zdecydowanie ciężej. W zgrupowaniach udział wzięło pięciu związanych z regionem siatkarzy: trzech zawodników Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Jakub Kochanowski, Aleksander Śliwka i Paweł Zatorski, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla - Tomasz Fornal i pochodzący z Zabrza Bartosz Bednorz.

Po ciężkich treningach przyszedł czas na gry sparingowe. Jutro i w czwartek rywalem biało-czerwonych będzie w Zielonej Górze reprezentacja Niemiec, a w przyszłym tygodniu Mistrzowie Świata rozegrają w Łodzi dwumecz z reprezentacją Estonii. Dwumecze z Niemcami oraz Estonią, które reprezentacja rozegra w ciągu najbliższego tygodnia będą jedynymi jakie reprezentacja rozegra w tym roku.

Plan meczów towarzyskich reprezentacji Polski:

  • Polska - Niemcy - 22 lipca 2020, godz. 20:30 (Zielona Góra)
  • Polska - Niemcy - 23 lipca 2020, godz. 18:00 (Zielona Góra)
  • Polska - Estonia - 26 lipca 2020, godz. 20:00 (Łódź)
  • Polska - Estonia - 27 lipca 2020, godz. 18:00 (Łódź)

Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią konorawirusa spotkania w Zielonej Górze odbędą się bez udziału kibiców. Niewykluczone jest jednak, że na mecze w Łodzi możliwe będzie wejście kibiców. Uzależnione jest to jednak od tego czy organizator meczów - Polski Związek Piłki Siatkowej uzyska zgodę na organizację imprez masowych. Wszystkie spotkania transmitowane będą przez Polsat Sport.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].