Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W pięciosetowym starciu lepsi Mistrzowie Świata

Tie-break rozstrzygnął o wyniku pierwszego z dwóch towarzyskich meczów pomiędzy reprezentacjami Polski i Niemiec. Lepsi po trwającym ponad dwie godziny meczu okazali się dwukrotni Mistrzowie Świata. Biało-czerwoni rozegrali pierwsze spotkanie po 281 dniach przerwy.

W pięciosetowym starciu lepsi Mistrzowie Świata

Po raz ostatni siatkarska reprezentacja Polski na boisku zaprezentowała się 15 października ubiegłego roku. Z powodu pandemii koronawirusa wszystkie tegoroczne imprezy z Ligą Narodów i Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio na czele zostały odwołane. Biało-czerwoni po 281 dniach wyszli jednak na parkiet podejmując w Zielonej Górze w towarzyskim meczu reprezentację Niemiec.

Początek spotkania miał wyrównany przebieg, jednak problemy ze skutecznością jakie mieli biało-czerwoni sprawiły, że rywale zbudowali sobie trzypunktową przewagę (2:5). Prowadzeni przez Vitala Heynena Polacy, w składzie których od początku na boisku znalazł się przyjmujący Jastrzębskie Węgla - Tomasz Fornal zdołali odrobić straty (8:8), jednak świetnie dysponowani goście odbudowali swoje prowadzenie, które w dalszej części seta sięgnęło czterech "oczek" (10:14). Zbliżając się do decydującego fragmentu gry Niemcy dorzucili do swojego prowadzenia jeszcze jeden punkt (14:19). Ostatecznie nasi zachodni sąsiedzi wygrali bardzo pewnie do 18.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli dwukrotni Mistrzowie Świata, którzy już w początkowej fazie seta wypracowali sobie dwupunktową przewagę (6:4). W dalszej fazie gry biało-czerwoni utrzymywali niewielką przewagę, jednak w środkowej części seta rywale doprowadzili do remisu (13:13). W kolejnych akcjach rezultat na tablicy wyników oscylował w okolicach remisu i na minimalnym prowadzeniu znajdował się raz jeden raz drugi zespół. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali Niemcy, którzy odskoczyli na dwa "oczka" (21:23) i wygrali ostatecznie do 23.

Na trzeciego seta biało-czerwoni wyszli w zupełnie innym składzie. Na boisku pojawili się między innymi pochodzący z Zabrza Bartosz Bednorz oraz libero Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Paweł Zatorski. Zmiany zupełnie zmieniły obraz gry polaków, którzy prezentowali się zdecydowanie lepiej i bardzo szybko zbudowali sobie siedmiopunktową przewagę (10:3). W dalszej fazie seta świetnie prezentujący się w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła Polacy jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę i wygrali bardzo pewnie do 17.

Czwarty set to początkowo kontynuacja dobrej gry biało-czerwonych, którzy szybko odskoczyli na trzy punkty (5:2). W kolejnych akcjach Polacy dorzucili do swojej przewagi kolejne dwa "oczka" (13:8) i w pełni kontrolowali przebieg gry. Świetna zagrywka rywali pozwoliła im zbliżyć się do gospodarzy na jeden punkt (15:14), jednak Ci odbudowali swoją przewagę i wchodząc w decydującą fazę seta prowadzili 19:15. W końcówce rywale ponownie zniwelowali straty do jednego "oczka" (21:20). Ostatnie słowo należało jednak do biało-czerwonych, którzy dzięki triumfowi do 22 doprowadzili do tie-breaka.

W decydującej partii wyrównana gra utrzymywała się do stanu 2:2. Od tego wyniku przewagę osiągać zaczęli biało-czerwoni, którzy na zmianie stron prowadzili 8:4. W drugiej części tie-breaka obraz gry nie uległ zmianie. Polacy kontrolowali przebieg gry i utrzymali przewagę wygrywając do 10, a całe spotkanie 3:2.

Drugi zaplanowanych meczów towarzyskich z reprezentacją Niemiec odbędzie się jutro. Początek spotkania w Zielonej Górze zaplanowano na godzinę 18. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

Polska - Niemcy 3:2 (18:25, 23:25, 25:17, 25:22, 15:10)

Polska: Drzyzga, Kwolek, Nowakowski J., Muzaj, Fornal, Huber oraz Wojtaszek (libero), Zatorski (libero), Łomacz, Bednorz, Kłos, Kurek, Leon

Niemcy: Zimmermann, Schott, Krage, Hirsch, Karlitzek, Krick oraz Zenger (libero), Stohr (libero), Reichert, Tille, Maase, Fromm, Weber, Brehme, Behme

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].