Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia Racibórz i Naprzód Borucin grają do jednej bramki - dla Arka.

Sobotni mecz raciborskiej klasy okręgowej pomiędzy Unią Racibórz, a Naprzodem Borucin zapowiada się wyjątkowo. Nie tylko z powodu emocji jakich dostarczą piłkarze obu drużyn. Unia Racibórz postanowiła, że na mecz z Naprzodem Borucin będzie można wejść za darmo, ale w zamian będzie można wesprzeć byłego piłkarza Naprzodu Borucin - Arka Górszczyka.

Unia Racibórz i Naprzód Borucin grają do jednej bramki - dla Arka.
Arek w towarzystwie kolegów z Borucina - piłkarzy Adama Jachima (z lewej) i Jerzego Halfara oraz Adama Walacha (z prawej)

- To inicjatywa Unii Racibórz, która chce wesprzeć Arka w bardzo trudnej sytuacji - przekazał nam prezes klubu Krzysztof Sałajczyk. Pomysł spodobał się także działaczom klubu z Borucina. Arek od kilku lat choruje na stwardnienie rozsiane boczne. Choroba niestety postępuje, a w walce z nią pomagają mu jego przyjaciele ze środowiska piłkarskiego.

Na pomoc Arek będzie mógł liczyć także w najbliższą sobotę. Zamiast biletu będzie można wesprzeć Arka dowolną kwotą, a wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na walkę z chorobą.

Arek Górszczyk to człowiek, który nigdy się nie poddawał. Tak było na boisku kiedy dawał z siebie wszystko, tak jest i teraz kiedy na swoim wózku inwalidzkim elektrycznym dojeżdża z Gródczanek na mecze swojego ukochanego Naprzodu. W zeszłą niedzielę również pokonał taką trasę jadąc dwie i pół godziny. Piłkarze odwdzięczyli się mu pokonując zespół z Gorzyc 8:0. Arek podobnie jak do Borucina i tym razem chce zawitać na mecz Naprzodu w Raciborzu.

Ciekawie będzie i tym razem. Zarówno Unia Racibórz jak i Naprzód Borucin uchodzą za faworytów do pierwszej czwórki raciborskiej okręgówki w sezonie 2020/21, dlatego warto wybrać się w sobotę o godzinie 17:00 na stadion przy Srebrnej w Raciborzu, aby zobaczyć kawał dobrej amatorskiej piłki, a przy okazji wesprzeć Arka Górszczyka.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].