Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trenerzy Dawid Plizga i Marek Hanzel ocenili mecz Unii Racibórz z Unią Turza Śląska

Trenerzy Unii Racibórz i Unii Turza Śląska ocenili środowy mecz II rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Unia Racibórz dosyć pewnie pokonała wyżej notowanego rywala 3:1. 

Trenerzy Dawid Plizga i Marek Hanzel ocenili mecz Unii Racibórz z Unią Turza Śląska

Dawid Plizga, trener Unii Racibórz: Było dużo okazji, żeby wynik tego meczu domknąć szybciej, bo stworzyliśmy wiele okazji do zdobycia gola. Wynik 3:1 nie jest pewnym wynikiem, bo wystarczyłoby, że padnie gol nr 2 dla rywali i robi się nerwowo. Przy większej przewadze bramkowej można spokojniej pograć piłką. Jestem zadowolony z liczby sytuacji jakie sobie stworzyliśmy, ale na pewno skuteczność nie jest jeszcze taka jaka powinna być. Trzeba wszystkie mecze wygrać, niezależnie czy to mecz ligowy, pucharowy czy sparingowy, bo to buduje pewność u zawodników. W sobotę musimy potwierdzić zwycięstwo w pucharze, bo jednak liga jest ważniejsza niż puchar. Teraz musimy wytrzymać mały maraton, bo gramy co trzy dni. Teraz skupiamy się już na meczu z Borucinem. Ostatnia ich wygrana 8:0 robi wrażenie, wynik idzie w świat.


Marek Hanzel, trener Unii Turza Śląska: Wynik końcowy jak i nasza gra w tym meczu pokazała, że spotkanie zostało potraktowane ulgowo, natomiast, ale prawdą jest, że przygotowywaliśmy się po to, żeby mecz wygrać. Unia Racibórz wygrała zasłużenie, było widać w niej więcej determinacji. W pierwszej połowie zagrali u nas zawodnicy, którzy praktycznie w ogóle w lidze nie grali. W pierwszej połowie nie wyglądaliśmy jak zespół czwartoligowy. Po zmianach w drugiej połowie, więcej byliśmy w posiadaniu piłki. Zespół wyglądał lepiej, ale nie przełożyło się to na wynik. Teraz możemy się skupić tylko na lidze i jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie w lidze. Mamy swoje problemy kadrowe, wypadło nam ostatnio kilku zawodników, więc w miarę możliwości chcemy jak najwięcej razy punktować.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].