Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dawid Plizga zmienia Unię na lepsze

Po meczu z Czarnymi Gorzyce porozmawialiśmy krótko z trenerem Unii Racibórz, Dawidem Plizgą. Jego drużyna w trzech ostatnich meczach strzeliła 24 gole nie tracąc żadnego. Przed Unią hit okręgówki, a jej rywalem LKS Tworków. 

Dawid Plizga zmienia Unię na lepsze

Rywal przyjechał składem z B klasy, więc nie będę pytał o rozmiar zwycięstwa, a o cel jaki Unia wyznaczyła w Pucharze Polski?

  • Od początku dla nas celem jest wygranie pucharu na szczeblu raciborskim. Każdy mecz traktujemy poważnie niezależnie od tego czy jest to mecz ligowy czy pucharowy. Mimo, że w porównaniu do meczów ligowych skład w meczu z Gorzycami różnił się niemal o 100 procent, to zawodnicy, którzy mniej grają w lidze pokazali, że potrafią zastąpić piłkarzy z pierwszego składu. To dla nich świetne przetarcie. W środy z reguły mamy większe gry treningowe, według nomenklatury jest to dzień wytrzymałości, a więc zamiast gry wewnętrznej, to mieliśmy grę z przeciwnikiem. To jest zawsze inaczej, gdy się ubierze koszulkę meczową niż strój treningowy.

Czy może martwić to, że gdy jest trener na boisku jako zawodnik gra wygląda bardzo dobrze, a gdy już schodzi z murawy, to zespół prezentuje się słabiej?

  • Od 60 minuty zmieniliśmy ustawienie pod te, które będziemy chcieli szlifować zimą. Wielu zawodników wciąż nie wie jak prawidłowo się poruszać w tym ustawieniu. Co do pytania to zastanawiam się nad tym. Póki jestem zdrowy to nie martwi mnie to, ale się zastanawiam jak sprawić, żeby mój brak na boisku nie był tak odczuwalny.

W lidze jest bardzo wyrównana walka, najbliższy rywal to współlider okręgówki - LKS Tworków. Unia sięgnie na boisku przeciwnika po komplet punktów?

  • Walka o pierwsze cztery miejsca będzie bardzo wyrównana. Oby nie do samego końca. Mam nadzieję, że sytuacja w tabeli dużo szybciej się ustabilizuje. Wszystko zależy od nas, bo tylko my możemy być sami sobie przeszkodą. W Tworkowie jest fajne wymiarowe boisko, więc to będzie działać na naszą korzyść. Jaki będzie wynik tego nie wiem, ale na pewno swojego pomysłu na grę nie zmienimy i wszędzie będziemy jechali po zwycięstwo.
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kibiccc (89.151. * .142) 10.09.2020 13:38

Trenerze super oby tak dalej. Kibice są z Panem