Sobota, 16 października 2021

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Mikołaj Szulik Mistrzem Polski Juniorów Młodszych ze startu wspólnego

18.09.2020 12:03 | 0 komentarzy | adi

5 i 6 września w Koźminku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i jednocześnie Finał Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. Mikołaj Szulik z klubu UKS Avatar Kobielice wywalczył złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego.

Mikołaj Szulik Mistrzem Polski Juniorów Młodszych ze startu wspólnego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Juniorzy młodsi brali udział w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 85 km. Mikołaj Szulik wykorzystał swój potencjał sprinterski i przy drużynowej współpracy pokonał ponad setkę rywali. Średnia prędkość wyścigu to 40km/h.

Tydzień wcześniej w Wysowej-Zdroju Szulik został drugim wicemistrzem Polski w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski i przywiózł brązowy medal. W tym sezonie kolarz uzyskał także tytuł Mistrza Śląska w jeździe indywidualnej na czas. Na Mistrzostwach Polski indywidualnej jazdy na czas rybniczanin też uplasował się w ścisłej czołówce najlepszych - zajął 6. miejsce. Dobra forma zawodnika to lata pracy pod okiem trenera Rafała Sekty w klubie UKS Avatar Kobielice.

Gdy rybniczanin zaczął startować jako junior młodszy w klubie zaczęła prężnie działać drużyna wspaniałych zawodników Franciszek Kocur, Marek Filapek, Dawid Sekta, Maciej Obelnicki. Świetna współpraca całego zespołu, w którym Szulik okazał się najlepszym sprinterem, pozwoliła na zdobywanie licznych medali na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej.

Do wyróżniających się sukcesów Mikołaja Szulika i drużyny AVATARA w tym trudnym sezonie można także zaliczyć:

  • 1. miejsce w eliminacjach Pucharu Polski w Zamościu po pięknym zwycięstwie na solo 12 maja 2019 w tym roku też powtórzył sukces w równie pięknym stylu
  • 2. miejsce na czasówce XXX Jubileuszowego Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego, Puchar Polski - Wysocko Wielkie, Przygodziczki, Droszew,
  • Srebrny Medal na Mistrzostwach Śląska ze startu wspólnego w Koziegłowach.