Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy prezes Sałajczyk może kierować raciborską Unią?

Wątpliwości w tym zakresie zgłasza Marek Labus były radny miejski i były członek rady nadzorczej miejskiej spółki. Według niego obecny prezes Unii Racibórz - spółki komunalnej nie może jednocześnie kierować fundacją, która prowadzi działalność gospodarczą, a wciąż to robi w Pomocnej Dłoni po Wypadku. W magistracie twierdzą, że prawnie wybór Krzysztofa Sałajczyka na prezesa jest prawidłowy.

Czy prezes Sałajczyk może kierować raciborską Unią?
Krzysztof Sałajczyk (z prawej) z wiceprezydentem Michałem Fitą i Arkadiuszem Górszczykiem

Swoje uwagi na temat wyboru prezesa fundacji Pomocna Dłoń po Wypadku, którą kieruje od lat Krzysztof Sałajczyk, M. Labus podał w liście opublikowanym dziś w internecie. Odniósł się tam do oświadczenia majątkowego prezesa nowej spółki komunalnej. W oświadczeniu Sałajczyk podał, że jest prezesem fundacji prowadzącej działalność gospodarczą. Labus twierdzi, powołując się na obowiązujące prawo, że kandydat na członka zarządu spółki komunalnej w myśl przepisów antykorupcyjnych nie może łączyć takiej funkcji z zasiadaniem w zarządzie fundacji prowadzącej działalność gospodarczą.

Zapytaliśmy prezesa Krzysztofa Sałajczyka o komentarz. Ten odparł, że szefowa rady nadzorczej Ewa Pierzchała, jednocześnie radca prawny pracujący dla raciborskiego urzędu miasta, poinformowała go dziś o artykule opublikowanym w internecie i poddaniu informacji tam zamieszczonych analizie prawnej.

Sałajczyk przyznał nam, że jeśli będzie trzeba, jest gotów zawiesić swą działalność w fundacji, bo chce kontynuować w Unii rozpoczęte dzieło. Od lipca układa sprawy w klubie od nowa, stworzył zespół ludzi, którzy mają za cel podniesienie tam poziomu organizacyjnego i sportowego. - Niczego nie ukrywałem, powszechnie było i jest wiadomo o mojej działalności w fundacji - powiedział nam prezes Unii.

Lucyna Siwek rzeczniczka magistratu potwierdziła nam, że wątpliwości na temat wyboru prezesa były już wcześniej sprawdzane po zapytaniu prasowym i radca prawny urzędu Piotr Janas wydał pozytywną opinię na temat łączenia funkcji prezesa klubu i fundacji przed Krzysztofa Sałajczyka.

oświadczenie majątkowe Krzysztofa Sałajczyka.pdf

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~nielubieja (146.185. * .59) 23.09.2020 11:26

@TylkoPytam a co ma piernik do wiatraka? wspólnotowcy się za dyskusję zabrali? A z tego co jest powszechnie wiadomo,to Labus i Wojnar raczej się nie lubią.

~TylkoPytam (78.31. * .146) 23.09.2020 09:27

Czemu Marek Labus nie jest co najmniej radnym? Czemu przez 3 kadencje Lenka siedział cicho jak np. debatowali czy Wojnar może być radnym.... https://www.nowiny.pl/raciborz/53308-radny-urbas-mandat-tadeusza-wojnara-tez-powinien-wygasnac.html

~alfata (209.95. * .54) 22.09.2020 22:50

"Sałajczyk przyznał nam, że jeśli będzie trzeba, jest gotów zawiesić swą działalność w fundacji, bo chce kontynuować w Unii rozpoczęte dzieło." kto to stworzenie niewątpliwie Boże ,zdecydował się powołać na stanowisko prezesa spółki komunalnej? facet niewątpliwie bredzi albo nie ma kompletnie pojęcia o przepisach. tym zdaniem pogrążył się całkowicie.

~TRZYLITERKI (185.56. * .218) 22.09.2020 22:21

CBA śpi?