środa, 23 czerwca 2021

imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

RSS

Sebastian Jezierzański był gościem w Akademii Top Team [ZDJĘCIA]

10.11.2020 11:24 | 0 komentarzy | kozz

W ramach projektu Ministerstwa Sportu „Zapasy sportem wszystkich dzieci”, Akademię Top Team odwiedził w piątek gość specjalny - Sebastian Jezierzański - aktualny Mistrz Polski w zapasach w stylu wolnym.

Sebastian Jezierzański był gościem w Akademii Top Team [ZDJĘCIA]
fot. Akademia Sportowa Top Team
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sebastian to reprezentant Polski na największych turniejach światowych w tym Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Raciborzanin poprowadził trening zapasów dla zawodników Akademii Top Team, a towarzyszyli mu trenerzy Akademii - Arkadiusz Szeja i Kamil Wojciechowski.

Sebastian Jezierzański opowiedział o początkach swojej kariery, o tym dlaczego zaczął trenować zapasy oraz co dał mu sport. Zawodnicy chętnie zadawali mu pytania.

Wszyscy wyszli z treningu zmęczeni, ale zadowoleni. Za wspaniały i intensywny trening wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni koszulkami, a Sebastian gromkimi brawami.

Warto jeszcze wspomnieć, że w tym sezonie Akademia Top Team otworzyła sekcje zapasów w ramach projektu Ministerstwa Sportu „Zapasy sportem wszystkich dzieci”. Ma on na celu zwiększenie aktywności fizycznej dzieci, popularyzację sportu zapaśniczego oraz zachęcenie do doskonałej formy spedzania wolnego czasu. Niektórzy twierdzą, że zapasy stanowią najlepszą naukę życia. Wymagają wytrzymałości, siły, szybkości, sprytu i zawierzenia instynktowi. No i ta rywalizacja. Właśnie to, w połączeniu z ogólnorozwojowym charakterem treningów, sprawia, że w wielu krajach stanowią podstawę szkolnych zajęć z wychowania fizycznego na równi z biegami, rzutami i grami zespołowymi. To pokazuje jak ogólnorozwojową dyscypliną są zapasy.


Akademia Sportowa Top Team